Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyen az informatika...

Mi legyen az informatika emelt szintű érettségivel?

Figyelt kérdés
Jövőre informatikából szeretnék egy emelt szintű érettségit letenni. Azt tudom, hogy 4 kötelező (matematika, magyar, töri, választott nyelv) és egy választott tantárgyból kell teljesíteni. Az informatika lenne az ötödik, választott? Mert elvileg az ötödik tantárgynak természettudománynak kell lennie. Az informatika nem minősül annak. Valaki legyen szíves világosítson fel, mert ez már teljesen összezavart engem.

2012. szept. 15. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ötödik mind1 hogy mi, nem kell természettudomány legyen.
2012. szept. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

most felvételiztem, úgy ahogy még vágom ezt. nem kell természet tudományos tárgyból érettségizned (bár ebben az évben nem tudom h min változtatnak és min nem, eddig nem kellett).

felvételinél ha nem duplázós pontszámítást választod ott kell egy legalább 2 évig tanult természet tudományos tárgyat választanod (az év végi eredményeit nézik), de abból nem kötelező az érettségi. (én a kémiát választottam, közben csak 9.ben és 10.ben tanultam).


infó emelthez sok szerencsét! (szóbeli témakörökkel lesz néhány nehéz órád/napod/heted:D)

2012. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már megszánt a duplázás, szóval nem választhatom azt... :)

Tehát most mi legyen? Mert kaptunk egy tájékoztatót ahol az ötödik tantárgynál nem szerepel az informatika a felsorolásban. Ami elég furcsa. Mert info fakon vagyok és megkérdezték hogy ki akar emeltet tenni. Szóval most már tényleg semmit nem értek... :D

2012. szept. 16. 13:04
 4/6 anonim ***** válasza:

nálunk ez úgy volt h eleve informatika szakra jártam, és az 5. tárgynak vagy fizikának vagy informatika alapismeretnek kellett lenni. (én info alapismeretet választottam, de az sem számít természettudományos tárgynak), illetve még 6. tárgynak választottam az infó szintemelőt (mert már korábban volt belőle középszintűm).


sztem ezt a sulidba kérdezd meg. titkárságon v efféle helyen, kell lennie ott valakinek aki a továbbtanulásért felelős.

2012. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egy természettudományos tárgy jegyét kell tovább vinned (azaz megmondod hogy pl a fizikát nézzék és akkor a fizikából az utolsó két évvégi jegyét nézik). De az ötödik érettségi tárgy akármi lehet.
2012. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az utsó jót mondott. Még annyit hozzátennék, hogy automatikusan azt számítják be, amelyik jobban sikerült, gondolok itt az érettségi és az év végi jegyekre.

Tehát ha az érettségiből hozott pontjaid jobbak mint az év végiek, akkor azt duplázzák.

2012. szept. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!