Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Feltétlen rossz a diákhitel?...

Feltétlen rossz a diákhitel? Nincs kivétel?

Figyelt kérdés

Diákhitelt szeretnék felvenni de eddig csak rosszakat hallottam róla.


Nincs olyan aki jól járt vele? Kényelmesebbé tette az egyetemi éveit, jobban fel tudta magát fejleszteni, több ideje volt és könnyedén visszafizette később?


Tudom hogy hitel és felelősségteljesen kell felvenni, de olyanokat hallok róla mintha a lelkemet adnám el.


A jó oldalára vagyok kíváncsi! Biztosan van!


2012. szept. 15. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
van jó oldala is, de csak is mértékkel szabad felvenni. szval ha mondjuk neked elég havi 15ezer (asszem ennyi a legalacsonyabb amit fel lehet venni, javítsatok ki ha tévedek) akk ne vegyél fel havi 30at, csak azért h többet tudj költeni. meg persze hajts az ösztöndíjakra, mert azok is tudják helyettesíteni a diákhitelt.
2012. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

40 et vettem fel, bár még nem biztos, hogy megkapom. Viszont abból tényleg mindenem meglesz.


Félre is tudok tenni + kondi, kaja, akár kocsi, lcd tv a munkához, egy ps3 a koleszba a szórakozáshoz, elegánsabb ruhák, külföldi kirándulások, elkölthető pénz a projectekre (pl programozó kitek, 3d nyomtató) befektethető pénz ötletekhez.


Szóval ilyen kickstarter cuccnak szánom. Ösztöndíjra és szoctámra is pályázom.


Most ezek amiket felsoroltam egy félév alatt megvannak. Aztán ha kényelmes szintre húztam magam elkezdhetek gondolkozni a törlesztésen, de közben lesz mit költenem.


Végülis nem olyan sok pénz.

2012. szept. 15. 20:56
 3/10 anonim ***** válasza:
A mekiben kétszer ennyit kapsz...
2012. szept. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
némely tárgy luxuscikknek számít (nálam), ami (nekem) nélkülözhető. de ez már abszolút a te döntésed.
2012. szept. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ez egy hülyeség, hogy a mekiben kétszer ennyit kapok, azért le kell dolgoznom 8 órát naponta, amitől kikészülsz, stb. emellett meg van időd építeni magad.
2012. szept. 15. 21:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre szerintem is luxus felvenni. Tandíj fizetés esetleg kollégium fizetésre oké, de ezekre diákhitelt. Meg sem lesznek de te még akkor is fizetni fogod.
2012. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Diákhitelt akkor kell felvenni, ha máshogy nem tudod megoldani a tanulásod.

Ilyen luxuscikkekre óriási nagy baromság.

2012. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a hitel mindig úgy néz ki, hogy adnak neked valamennyi pénzt, amiért neked valamennyi*x pénzt kell fizetned, ahol x mindig nagyobb, mint 1. Ez csak akkor tudja neked megérni, ha olyan dologra költöd a hitelt, ami több pénzt hoz neked, mint a valamennyi*x. A tanulás az lehet egy ilyen dolog, ha nem tudod máshogy finanszírozni. A PS3-ról ezt kétlem.


A jó oldala a diákhitelnek az, hogy azoknak is van lehetőségük tanulni, akik számára ez különben megfizethetetlen lenne.

2012. szept. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ps3 csak egy példa volt, igazából anyagokra kellene, modellező kitekre, programozó dolgokra, (robotkészítéshez) elektronikai cuccokhoz, kísérletekhez, eddig jó ha otthon havi 4-5 ezret tudtam ezekbe beleölni, most diákhitellel felmehetek simán 40-ig ami nagy változás!! minél többet kísérletezek annál jobb, feltűnőbb lesz az iskolai anyagom és annál nagyobb az esélyem arra, hogy jó helyre helyezkedjek el, vagy vállalkozást kezdjek.


Úgy, hogy itt koplalok a kollégiumban viszont biztos nem lesz ilyen.

2012. szept. 15. 22:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
te diákhitelből akarsz félre tenni??? bocs, de ritka hülye vagy...
2012. szept. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!