Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha jól tanulok fizetősen,...

Ha jól tanulok fizetősen, átvesznek államira?

Figyelt kérdés

Még van 2 évem gimiből, de kiszámoltam , hogy mennyi pontom lenne és sajnos sehogy se lenne elég arra a szakra és suliba ahova én akarok, csak fizetősre:( De ha jól tanulok az első évben akkor átvesznek államira? Vagy hogy működik? Nehogy már a szegény okosok járjanak fizetősre amíg a gazdag úrigyerekek meg ellazsálnak a fizetősön! Vki elmagyarázná hogy működik ez a része a rendszernek?


Corvinusról van szó amúgy


2009. júl. 31. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod előre, hogy nem lesz elég pontod államira? ha jól számolom, akkor te most 11-be mész nem? ennél korábbi bizonyítványokat nem néznek a felvételi eljárásban, én 2005-ben érettésgiztem-felvételiztem, akkor a 11. évvégi vagy a 12. félévi bizonyítvány jegyeit nézték a pontszámításkor. nem hiszem, hogy ez azóta megváltozott volna. inkább hajts rá a gimiben innentől kezdve, hogy felvegyenek államira. amúgy ha mégis fizetősre vesznek fel, akkor valóban nagyon jól kell teljesíteni, hogy átvegyenek államira. meg van adva, hogy milyen tanulmányi átlag felett vesznek át, ez karonként változó. nézz utána a corvinus honlapján a tanulmányi ügyeknél vagy a felvi.hun.
2009. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
azoknak a féléveit lehet átvenni, akiket államira vettek fel, de otthagyták a sulit. pl. meghirdetik második év elején, hogy második évfolyamon felszabadult 8 állami félév, és ezt kell megpályázni. és a fizetősök közül az kapja meg, akiknek jobbak a jegyei.
2009. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az még nem biztos, hogy nem vesznek fel államira, reménykedj, hogy nem lesz igazad.

Ha viszont fizetősre kerülsz, akkor nagyon jó tanulmányi átlagot kell produkálnod az első éven, majd kérni az átsorolásodat. Üres hely lesz államin, mert az államilag finanszírozottak közül a leggyengébbek (mindenütt meg van határozva, mi a minimumkövetelmény ehhez) elvesztik az állami támogatást és költségtérítésesre kerülnek át.

2009. júl. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Mi az ,h a szegény okosok járjanak fizetősre. Kicsi lány ,ha nem vesznek fel az adott szakra az papíron azt jelenti,h akit felettek oda az mind okosabb nálad. Tehát gyakorlatilag a szegény illetve gazdag hülyék járnak fizetősre. Azt hiszem ezzel nincs is semmi gond. Ezt nem a pénzedre meg a hisztiképességedre mérik, hanem a tudásodra. Úgyhogy ahelyett,h a rendszert szidod ülj le és tanulj. 2 év nagyon sok idő. Tegyél közben előrehozott érettségit valamiből, így egy másikból több időd lesz emelt szintűt tenni, egy vagy két középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsga is megdobja a dolgot, tanulmányi versenyek. Az még rengeteg idő ahhoz,h felkészülj.
2009. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ja most látom, hogy hülyeésget írtam:D mindegy köszi:)


hát jegyeim 5ös mind és ezt próbálom megtartani.

12.re meglesz a felsőfokú remélem, valamint lesz egy emeltszintű érettségim, szóval pluszpontok kipipálva.

Ha jól sikerülnek az érettségik (80-90% között), még akkor is csak 420-430 pontom lesz, de ahova én akarok menni, ott idén 452 volt:(


persze másik iskolába elég lesz ez a pontszám, de én a corvinusra szerettem volna..


na mind1, megkaptam a választ a kérdésemre, köszike:)

2009. júl. 31. 18:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Corvinusra járok één is. Nagyo nehéz átkerülni államira sajnos. 3.5 -ös korrigált(kreditekkel sulyozott átlag) kell. De mgcsinálható állitólag.

A BCE-n az alsó/felső 15% kerül át másik kategriába. Nem tudom melyik szakot nézted a 3 közül(étk,iszam vagy melyik) de ha elvégzel érettségi után 1 két éves technikusit akkor az már kapásból 50 vagy 30 plussz pont:) S az még szakmailag is előny.


HA kell segitség hogy melyik szaknál melyik ad plussz pontot akkor szólj! (javasolt a vegyésztechnikus,élelmiszeranalitikus vagy környezetvédelmi technikus

2009. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát érettségi után én nem akarok OKJ-ra menni :)

amúgy nem szakot akartam írni, hanem kart vagy mit:D nemtom ezeket a neveket. De amúgy gazdálkodási karon pénzügy és számvitel vagy mi a pontos neve, amit kinéztem:)

2009. aug. 2. 15:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Pedig jó az. 20 éves korig még családi pótlék is jár.

S szakmailag kimondottan elönyös:)

2009. aug. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!