Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ-s iskolában letagadta,...

OKJ-s iskolában letagadta, hogy már van OKJ-s szakmája. Mi lehet ebből?

Figyelt kérdés

Nos,van egy jó ismerősöm aki a következőket tette:

Elvégezte a középiskolát és a technikumot,majd kapott egy OKJ-s szakmát. Már régóta nem talált normális munkát ezért amíg van diákja beiratkozott egy diákmunkára szakosodott szövetséghez,ahol jelenleg folyamatosan lenne munkája,de a diákja október 30-án lejár. Ezért beiratkozott a LIA okj-s iskolába,hogy addig is kapjon diákigazolványt,hogy tudjon dolgozni. A tanfolyam ingyenes,egyáltalán nem szándékozik bejárni,és a tanfolyamot sem szeretné elvégezni,tehát időben kifog lépni,vagy megbukik stb. ,de aláírt egy papírt,hogy neki nincs még OKJ-s szakmája stb. Igy egyenlőre dolgozhat diákként,hamár normál munkát nem talál. A kérdés: Milyen következményei lehetnek? Köszönöm a válaszokat.



2012. szept. 18. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ismerős vagyis Te. Ha nem derül ki akkor semmi. Én is csináltam már ilyet, sőt egyetemmel is, de mivel aláírtál gondolom egy olyan papírt, hogy "Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy az adatok a valóságnak megfelelnek...", így utána kell járnod, hogy ez milyen kategóriába esik. Gondolom nem fogsz 20 év börtönt kapni érte.
2012. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Meg kell nézni a szerződést,abba biztosan bele van írva, hogy mi történik, ha kiderül, hogy mégis van okj-s szakmája. Szerintem maximum kifizettetik vele e tanfolyamot. Nem hiszem, hogy valami nagy szőrnyűség lenne. De ha nagyon izgul, akkor jelezze az iskolának és lépjen ki a tanfolyamról.
2012. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!