Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rosszabb tanulmányi eredménnye...

Rosszabb tanulmányi eredménnyel, de kiváló nagyon jó érettségivel lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Mindig is jó tanuló voltam, csak utáltam. Így a dolgozatokra sem nagyon készültem, így voltam 2-3-as sok tantárgyból.


De tavaly végre megjött az eszem, és rájöttem, hogy egyetemre akarok menni.


Szóval a kérdés az, hogy ha megcsinálom nagyon jóra az érettségit, de a tanulmányi eredményem nem volt a legjobb, az elmúlt sok évben, akkor még van ugyan annyi esélyem?


Úgy értem, hogy 4-es 5-ös érettségivel, matekból, irodalomból, történelemből, angolból és informatikából.


2012. szept. 21. 00:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Természetesen a tanulmányi eredményem mostantól már nagyon jó lesz. Ebből tanul az ember.
2012. szept. 21. 00:36
 2/7 anonim ***** válasza:

Papíron lehet, szal hiába szar a négy éves eredményed, ha az érettségid jó, akkor bekerülsz.

Az más tészta, h az ilyen fellángolások két.hétig tartanak.

2012. szept. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Természetesen van esélyed, hiszen az érettségit duplázhatod is ha az a kedvezőbb.

És az sem igaz, hogy a fellángolások 1-1 napig tartanak. Ha kitűzöd a célod magad elé, és tartod is hozzá magad gond nélkül fog menni.

Nekem is volt szaktársam, akit majdnem háromszázötvenvalamennyi ponttal vettek fel, aztán 1 év után úgy rúgták ki, hogy öröm volt nézni. Mert oda-vissza volt magától, hogy ő milyen okos, neki az egyetemen se kell tanulnia már. Hát nem...

Engem felvettek 295 ponttal, igaz nem súroltam a határt (akkori rendszerben 168? talán) de azért neccesnek éreztem. Összeszedtem magam, és a 7 félévből 5 félévben ösztöndíjat is kaptam. A diplomamunkám 5-ös lett a védés szintén, összességében a diploma 4-es.

Tehát ha akar valamit az ember nagyon, akkor eléri a céljait.

2012. szept. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak az utolsó 2 év végi eredmény számít (11,12), a többi nem fontos, lehetnek akár csak 2-esek is nem ront. Ha az utolsó 2 évben vannak rossz jegyek, akkor sem kell még félni, hiszen még van "duplázás" (csak az érettségi eredmények számítanak, de 2x [így a tanulmányi eredmények nem])
2012. szept. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én rossz tanuló voltam majdnem végig (3,5 körüli átlag), de mindenből 5-ösre érettségiztem, 2-ből emelt szinten. A trükk nem tanulni semmire, mert a középszintűek inkább kompetencia felmérő jellegűek, de ami tudás kell hozzájuk, azt sem lehet csak úgy bemagolni, emelt szintűre meg olyanból mentem, amivel hobbiból foglalkoztam. Simán felvettek oda, ahová jelentkeztem, mondjuk a szakterületen bárhová felvettek volna.
2012. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.


Pont 11-es vagyok, és most kezdek el nagyon hajtani. Infóból most teszek majd előrehozott emelt szintű vizsgát, utána 12-ben matek emelt szintűt, angol emelt szintűt, töri-irodalom középszintűt. Ami nagyon nehéz lesz, de én a computer-el fogok foglalkozni.


Nekem az a legfontosabb.


Tehát szoftverfejlesztő leszek, utána ha befejeztem még a biztonság technika is érdekel, és a rendszergazdaság is.


Szóval most és 12-ben nagyon jól fogok tanulni. Ez nem csak egy hirtelen fellángolás, ezt már tavaj év vége felé jött fel nekem, hogy én mit is akarok kezdeni az életemmel.


Köszönöm a válaszokat. :)

2012. szept. 21. 23:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért a helyesírásra is nézz rá - a tavaly szót j-vel írni egy rakat mínusz pont nyelvtanból :D


A kitűzött célhoz meg sok sikert - de erre mindenre nem lesz időd úgy igazán :) Már persze, ha jól akarod művelni. Maga a szoftverfejlesztés egy fél élet, ha beleveted magad :D

2012. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!