Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2013 OKJ. Honnan tudnék...

2013 OKJ. Honnan tudnék tájékozódni erről?

Figyelt kérdés

Milyen képzések indulnak?Hogyan lehet jelentkezni?

Hol?

Mennyibe kerül?Kinek ingyenes?(Ha van ilyen...)

Kik jelentkeznek? Mik az alapvető feltételek a bejutáshoz?


Ilyen információk érdekelnek, tud valaki megbízható forrást, hogy hol lehet tájékozódni? Akár lehet internetes oldal, könyv, bármi.

A felvi.hu-n lesz vajon tájékoztatás a felsőfokú szakképzésekről? Mert úgy tudom, 2013-től az egyetemek indítanak ilyeneket.


2012. szept. 21. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Felsőfokú szakképzés idén 5 éve indult egyetemen. Az ha nem használtad el a 12 állami félévedet és oda felvesznek az érettségi pontod alapján akkor ingyenes. Ugyan úgy a felvételi eljárásban kell jelentkezni.

[link]


Nem egyetemi képzésben.

Első szakma 22. év alatt ingyenes ha évvesztes vagy akkor 23. év alatt.

2012. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De oda biztosan nem lesznek annyira magas ponthatárok, mint az egyetemi képzésekre, igaz? Elvégre ez csak nem ad diplomát.

Egyébként 24 múltam, tehát erről lekéstem.:S

2012. szept. 21. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetemen mindegy hány éves vagy még 100 évesen is íngyenes ha maradt állami féléveid. Mi érdekelne?
2012. szept. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Öö szóval. =D Nem egyetemre szeretnék jelentkezni, hanem szakképzésre. Már akkora kavar van a fejemben, OKJ és felsőfokú szakképzés ugyanaz?

És azt hallottam, hogy 2013-tól egyetemek indítanak ilyet, eddig nem így volt elvileg.

24 éves vagyok, tavasszal 25 leszek. Államilag támogatott szakra nem jártam még, tehát megvan mind a 12 akkor.

2012. szept. 21. 17:21
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként engem irodai munka érdekelne, nem tudom milyen lehetőségek vannak tanulás, illetve elhelyezkedés téren. Minek érdemes tanulni, ha irodában, cégeknél szeretnék dolgozni? Ez tetszene.
2012. szept. 21. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Felsőfokú OKJ-s képzést 2013.-tól csak egyetemek indíthatnak, ez a változás. Eddig lehetett kihelyezni például középiskolába is de jövőre már csak egyetemen indul.

Igen a felsőfokú szakképzésen nem diplomát kapsz hanem egy felsőfokú OKJ.-s végzettséget.

2012. szept. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt van pár felsőfokú szakképzés felsorolva.

[link]

2012. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!