Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulónak kell lennem...

Milyen tanulónak kell lennem gimibe, ha tovább akarok tanulni?

Figyelt kérdés
Hányas tanulónak kell lennem? Középfokú nyelvvizsga/nyelvvizsgák kellenek hozzá? Hány tantárgyból kell emelt érettségit tennem? stb...
2012. szept. 22. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is milyen szakra akarsz menni?
2012. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már csak 28 pontot ér, azért nem árt egy nyelvvizsga, kettőért meg 40 pontot kapsz. Egy tárgyból elég emeltezni, főleg ha van nyelvvizsgád. Ha mindenképp össze akarod gyűjteni azt a max. 100 többletpontot és megpróbálsz kettőből emeltezni, az nagyon megnehezítheti a dolgod, lehet, hogy kevesebb százalékot érsz el, és még rosszabbul is jössz ki, mintha közepeztél volna. A pontvivő tárgyakból legyél ötös-négyes 11.-12.-ben: matek, magyar, történelem, egy nyelv, egy természettudományos tárgy. Esetleg ha mégsem voltál olyan jó, még duplázhatsz, szóval a két felvételi tárgy számít bele kétszeresen a pontjaidba, viszont ezzel is el lehet csúszni, ha az egyik tárgy nem sikerül jól, ugyanis 20%-kal rosszabb érettségi nem 20, hanem rögtön 40 ponttal ránt le... Mindenesetre ha a két felvételi tárgyból nagyon jól és tényleg nagyon jól felkészülsz, akkor nem kell aggódnod a középiskolai bizonyítványod miatt.
2012. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

a szakot még nem tudom, de 10-es vagyok és jövőre kell 2 faktot választanom. és csak az érdekelt h mégis milyen tanulónak kell lennem, ha tovább akarok tanulni.

a 2-nak köszönöm a válaszát :)

2012. szept. 22. 21:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Én kéttannyelvű tagozatra járok és orvos szeretnék lenni. Így kötelező a 3 emelt szintű érettségi (biológia, kémia, angol), és elvárt még egy, de leginkább 2 középfokú nyelvvizsga. Az lenne a legjobb, ha eldöntenéd mi szeretnél lenni és megnéznéd, hogy arra az egyetemre/főiskolára mit kérnek és azokba a tárgyakba belehúzni. De ugyanakkor a vitt pontok (ami a bizonyítványban van) is sokat számítanak, tehát a tanulást se hanyagolhatod el, kellenek a jó jegyek. Esetleg a duplázást próbálhatod meg, de ahhoz r.ohadtjó érettségit kell írj:D
2012. szept. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam, mert nem mindegy milyen szakon akarsz továbbtanulni, mert más kell egy orvosihoz meg más egy kommunikáció és médiához.(első voltam)
2012. szept. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

én irigylem azokat akik már 14-15 éves korukba el tudják dönteni h mivel szeretnének foglalkozni felnőtt korukba.

velem az a baj h mindig megtetszik egy szakma és olyankor mindig az akarok lenni, de aztán olvasok, hallok vmit egy másik szakmáról és akk már az tetszik jobban. régebben akartam már ügyvéd, állatorvos, állatgondozó, újságíró, szerkesztő is lenne, de ha jobban utána nézek egy-egy foglalkozásnak mindig elmegy a kedvem tőle. most a gazdasági pálya érdekel, de ha jobban belegondolok akk a 3-as, 4-es matekommal arról is lemondhatok :(

szóval ezért is nézek hiába fősulikat, egyetemeket...

2012. szept. 23. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyire tanácstalan vagy, akkor jobban jársz ha abból mész faktra amiből a legjobb vagy.
2012. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod mi szeretnél lenni, akkor ne fősulira menj hanem először csinálj egy szakmát hátha közben rájössz mi szeretnél lenni. Én is így csináltam, és most imádom a szakomat.
2012. szept. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!