Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen leadhatok egy...

Egyetemen leadhatok egy tantárgyat?

Figyelt kérdés
Na, az a helyzet, hogy felvettem egy tantárgyat, de nem tudok bejárni. Ennek az az oka, hogy mindig az első órában van, nekem pedig 20 km-ről kell bejárnom. A másik, hogy van olyan nap, mikor csak emiatt kell bemennem. Úgysem érek be, eddig csak 1 órára értem be pontosan, a többiről 20/30/40 percet késtem. A tanár is úgy tolt le, mint a szaros gatyát. Akkor mit csináljak? Neptunban le lehet adni? Esetleg a TO-n próbálkozzak? Vagy egyszerűen ne járjak be órákra?(ami nem nehéz, tekintve, hogy még akkor sem tudok bemenni, ha akarok)

2012. szept. 24. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem jársz be, elégtelent kapsz, próbálkozz a TO-n vagy beszélj a tanárral a problémáról.
2012. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a neptun irodában vagy a Hök-ön töröltetni, de elég kicsi esélyed van. Nem jársz be akkor elesel a vizsga lehetőségtől is ha van aláírás, így meg esélyesen bukod az ösztöndíjat is.
2012. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Melyik egyetem? Nálunk a BME-n az első héten még van lehetőség tárgyak leadására, kérvénnyel, a neptunban, 1200 Ft/leadott tárgy. Nem tudom, hogy pontosan meddig van erre lehetőség, de a tanulmányi osztályon biztosan felvilágosítanak. Szerintem minél gyorsabban térképezd fel a lehetőségeidet (MOST hívd fel a tanulmányi osztályt, nálunk valamelyik hétfő este jár le a határidő, ameddig lehet), és dönts, hogy mi a legjobb.


Egyébként meg egyáltalán nem lehetetlen 8-ra beérni 20 km-ről. Persze, télen egy párszor lesz hóakadály, meg ilyesmi, de nem lehetetlen. A húgomnak kb. Kismarosról járt be osztálytársa naponta. Hogy próbálkozol, tömegközlekedéssel, autóval, biciklivel vagy hogyan?

2012. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

BGF


Általában tömegközlekedés és autó. Az a baj, hogy nem a központban vagyok, hanem a budai erdő közepén, szóval nincs túl sok opcióm. Így kb. másfél óra alatt érek be.

Kocsival 45-50 perc.


Ez hülye kérdés lesz, de mi a különbség az elégtelen és a tantárgyleadás között? Nem az a vége mindkettőnek, hogy nem lesz meg a vizsgám, ergo ugyanaz az eredmény? Bocs az idióta kérdésért, de még elsős vagyok, és senki sem tudja a választ :S

2012. szept. 24. 21:49
 5/8 anonim ***** válasza:
A tantárgy leadás azt jelenti, hogy törlik a rendszerből mintha fel sem vetted volna, így nem bukód a kreditet, de ezt elég nehéz elintézni. Jób vagy a Hök-kel akkor ők megtudják csinálni, hallottam már ilyenről.
2012. szept. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jób helyet jóba
2012. szept. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy tűnik, hogy okt 3-ig lehet beadni "passziválási kérelmet". Ez azt jelenti?
2012. szept. 25. 20:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a passziváltatás az teljesen más, akkor egy félévet halasztasz.
2012. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!