Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem sikerült az Egyetemen a...

Nem sikerült az Egyetemen a Matematika I. nevű tantárgy, és hallottam, hogy fellehet mellé esetleg venni a ráépülő tantárgyat is, a Matematika II. -t. Van ilyen lehetőség? Hogy működik? Felmegyek a Tanulmányi Osztályra, és kérvényezem?

Figyelt kérdés

A tanárurat megkérdeztem, és ő azt mondta, hogy a TVSZ, nem ad ilyen lehetőségeket, pedig már nem egy embertől hallottam, hogy ilyet lehet, és hallottam, olyat is, hogy valakinek ezt kérvényezték.

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem- Had-és-biztonágtecsnikai mérnök szakán tanulok.

Köszi a segítséget előre is.


2011. júl. 29. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Erős és gyenge előfeltételektől függ hogy felveheted-e, tantervi hálód nincs? De az ETR/NEPTUN egyből kiadja az erős/gyenge feltételek megsértését amikor fel próbálod venni jogosulatlanul a tárgyakat.
2011. júl. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk meg lehet beszélni a tanárokkal, hogy mondjuk matek 2-őt is fel lehet mellé venni. A dolgok finomsága az, hogy hiába lenne meg a matek 2-őd, amíg az 1 nincs meg nem kapod meg természetesen a 2-őt sem!

Egyébként valóban érdemes utána olvasni tvsz-ben, de ha a tanár nem hajlik rá, akkor tök mindegy. Esetleg TO-n rákérdezhetsz, hogy lehet-e ilyet, de nem jó a tanárokat hátulról kerülgetni, ezt előre megmondom. :)

2011. júl. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az előfeltételektől függ. Van tantárgy, amihez teljesíteni kell az adott előkövetelmény tantárgyat (aláírás+vizsga), van amihez elég, ha csak aláírásod van.
2011. júl. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!