Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindenképpen nyelvvel szeretné...

Mindenképpen nyelvvel szeretnék foglalkozni, ezzel kapcsolatos munkát szeretnék majd vállalni. Szerintetek hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Most középiskolás vagyok, mit ajánlanátok? Valószínűleg főiskolán folytatom majd a tanulmányaimat. Még két évem van hátra a gimiből. Eddig legtöbbet az angollal és a némettel foglalkoztam. Nyelvvizsgázni szeretnék mindkettőből, és az egyikből emelt szinten érettségizni. Az idegenvezetői pályán gondolkodtam, de állandó munkát szeretnék. A középiskolai tanár szerepétől meg bevallom, kicsit tartok.

2012. szept. 26. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

"Valószínűleg főiskolán folytatom majd a tanulmányaimat."


- Először is ezt magyarázd meg nekem. Miér akarsz főiskolára menni, ha azt sem tudod, mit szeretnél?

2012. szept. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban is taníthatsz németet, angolt.
2012. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mert mindenképpen angolt szeretnék tanulni. Nekem ez gimiben kevés, szeretnék tovább tanulni. Ha a nyelvvel kapcsolatban akarok majd munkát vállalni, nyilván nem lesz elég az érettségi. Csak azt nem tudom még, hogy mi lenne az ideális munka.
2012. szept. 26. 18:24
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

"Mert mindenképpen angolt szeretnék tanulni. Nekem ez gimiben kevés, szeretnék tovább tanulni."


- Erre vannak a nyelviskolák. Most ne kezdjél bele egy anglisztika szakba csak azért mert érdekel a nyelv, mivel annak semmi értelme. Márpedig máshol nem tanítjá ka nyelvet tovább.


"Ha a nyelvvel kapcsolatban akarok majd munkát vállalni, nyilván nem lesz elég az érettségi."


Lehet, csak érettségi után és diploma helyett rengeteg más képesítés van. Pl. idegenvezetőt nem egyetemen képeznek.


"Csak azt nem tudom még, hogy mi lenne az ideális munka."


- Először tudjad meg, aztán gondolkodj a továbbtanuláson. Ez a természetes menete.


Egyébként a nyelvvel való foglalkozás elég sok dolgot jelent. Szó szerint a nyelvész foglalkozik a nyelvvel. De eszköznek használják szóvivőktől kezdve különböző üzletembereken át egész titkárnőkig. Ezért nem leeht így válaszolni a kérdésedre.

2012. szept. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De lehet, válaszoltál :D Köszönöm.
2012. szept. 26. 18:40
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyébként arra akartam kilyukadni, hogy miben lenne érdemes gondolkodnom, hogyha a nyelvtanulás a szenvedélyem.
2012. szept. 26. 19:14
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én abszolút megértelek, és szerintem is megválaszolható ez a kérdés. Nem tudom, miért lettél kicsit lehurrogva, kedves Kérdező. :)

Én ugyanígy vagyok vele, mint Te. Szintén a nyelvtanulás a hobbim, szenvedélyem, ezzel akarok foglalkozni. Én se tudom pontosan eldönteni, csak pár tippem van, de nem tudom, melyikek lennének jobbak.

Itt vannak: nyelvészet (csakhogy avval leginkább tanárként lehet a jövőben elhelyezkedni, azt meg nem igen akarnám), tolmács (csak nem tudom, hogy lenne-e kedvem hozzá, hogy állandóan csak fordítsak másoknak), fordító (evvel meg az a baj, hogy nem szeretnék reggeltől estig csak ücsörögni és fordítani egymagamban) és az idegenvezető (de ebben sem vagyok biztos, hogy jó ötlet-e számomra).

Szóval én nagyon a nyelvészet felé tendálok, csak még azon kell gondolkodnom, hogy utána mit tudnék vele kezdeni. Mert tényleg a tanítás a legvalószínűbb, úgyhogy még szoktatni kell magam a gondolathoz. :)

Csak azért írtam le ezeket Neked, mert talán kapsz valami ötletet Te is ezek közül. ;)

2012. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én gazdasági szakon vagyok, de lett volna rá lehetőségem, akkor felvételiztem volna keresztfélévvel anglisztikára, mert a mi fősulinkon kb sok olyan angol tanár van aki így csinálta illetve olyan is aki pl tanít makrót magyarul meg angolul is, plusz így sztem külföldön is jobban ellehet helyezkedni.

Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy sztem nem éri meg anglisztikára és más bölcsész képzésekre menni, csak 2. diplomaként jó.

2012. szept. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtudás nagyon hasznos dolog, meg mondogatják is, hogy beszélj nyelveket, mert az fontos, és valóban.


A baj csak az, hogy jellemzően ez piacképes szakma megléte mellett érvényes. Nem mondom, ha beszélsz 2-3-4 nyelven akkor nem lehetsz szuper titkárnő, tanár, tolmács, akármilyen vállalati kapcsolattartó, de ez kevés.


Vagy iskolában, vagy ha a jó nyelvtudásod miatt bekerülsz egy jó helyre, akkor a munkahelyen tréningeken igenis bele kell tanulnod valamibe, ami nem csak nyelv.


Szerintem tanulj egy téged érdeklő szakmát, és MELLETTE fejleszd a nyelvtudásod.


Anglisztikára vagy ilyesmi nyelvszakra azért ne menj, mert ott amúgy sem csak nyelvet tanulsz, hanem nyelvészetet, irodalmat, stb. Nézz meg egy akármilyen egyetem akármilyen nyelvszakának tantervét. Nem biztos, hogy neked ez megéri, mert széles látókört adhat a bölcsész diploma, de leginkább másoddiplomának ajánlható, mivel nincs rá kereslet.

2012. szept. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Megnézegettem és érdeklődtem a tényleges tananyag iránt, és tetszene, meg persze nem zárkózok el attól, hogy mellette valami mást is megtanuljak. Csak erről a másról nincs elképzelésem, hogy mi legyen az, hogy mi az ami passzolna ehhez, amivel a nyelvet jól össze lehetne hangolni. Idegenvezetői pálya tetszene, de időszakos. A tolmácson gondolkodom még.
2012. szept. 27. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!