Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jó esszét írni?

Hogyan tudnék jó esszét írni?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy az esszéim nagy része nem koherens, azaz nem tudok egy gondolatmeneten végighaladni,és jól felépíteni az esszémet. Gyakran előfordul, hogy csak úgy átváltok egy másik témára(gondolatmenetre) közben.

Gyakran olvasgatok cikkeket, hogy eltanuljam az egyes módszereket, de még mindig nem sikerül olyan "természetesre",látszik, hogy erőltetett.

Esetleg valaki más is tapasztalt ilyet?


2012. szept. 29. 13:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Ahogy most belegondoltam, általában én is áttérek egy másik gondolatmenetre esszé írás közben. Ez nem baj, ha a másik gondolatmenet kapcsolódik a témához.

Nekem legalábbis sosem szóltak érte a tanárok, ha egy témán belül az esszéírásnál 2 gondolatmenetem volt, csak az a lényeg, hogy legyen egy logikus felépítése.


Tapasztalatom szerint ez máshogy nem megy, csak ha gyakoroljuk minél többet. Eleinte én is katasztrófális esszéket, fogalmazásokat írtam, nekem az segített sokat, hogy előtte írtam egy rövid, tömör vázlatot, ahol pontokba szedtem, hogy miről akarok írni. Az szolgált egy alapnak, kezdetben sokszor össze-vissza volt a vázlatom, és ahogy láttam, hogy miről akarok, tudok írni, szépen sorbarendeztem, hogy mivel lehet jól kezdeni, mit érdemes a végére hagyni stb. Így fokozatosan megtanultam, ráéreztem, hogy érdemes felépíteni egy esszét.

2012. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!