Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanuljak szakácsnak, annak...

Tanuljak szakácsnak, annak ellenére hogy nem nagyon tudok főzni? Bővebben lent

Figyelt kérdés
elsőéves egyetemista vagyok fsz képzésen, viszont úgy érzem, hogy ez a szak nem érdekel -igazság szerint szüleim erőltették hogy menjek egyetemre, és ez a szak volt a legszimpatikussab. - szakácsnak viszont szívesen tanulnék, bár nem tudok nagyon főzni. Szerintetek hagyjam ott az egyetemet és iratkozzak be egy szakácstanfolyamra?
2012. szept. 29. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy az egyetemi végzettség nagyon fontos manapság. De nyilván ez a te életed, és mivel azt mondod, nem szereted, amit ott csinálsz/tanulsz, akkor megteheted, hogy elmész. Ha csak annyi a gond, hogy nem tudsz jól főzni, az nem akkora gáz. Meg lehet tanulni és ott is tökéletesíteni fogod. Ergo ezzel nincs probléma. Az viszont már valószínű, hogy a szüleiddel ezt mindenképpen meg kell beszélned, hisz érthető, ha ez számukra felfoghatatlan. Nem vagyok képben, ki mennyit keres, így ebbe nem mennék bele, de nekem ez a véleményem. Végülis, az a fontos, hogy szeresd, amit csinálsz...:)
2012. szept. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lennél reménytelen eset szakácsként, ha erre gondolsz. :)

Ezek a tanfolyamok, képzések azért vannak, hogy megtanítsák az embereket, szóval ott azért megtanulnál főzni.


Milyen FSZ képzést csinálsz most? Hány éves?


Ha már elkezdted, talán jobb lenne befejezni, jobb az, ha több lábon áll az ember és nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő. Lehet, hogy később jól fog jönni, ha van egy más irányú képzettséged is a szakács mellett.

2012. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jelenleg idegenforgalmi szakmenedzser képzésen vagyok, d ea szakács szakma jobban érdekelne
2012. szept. 30. 10:08
 4/5 anonim válasza:

Szia.

Én szakács vagyok. Nagyon nehéz meló arra készülj fel. 12-16 órában dolgozunk. Nyáron van h 50°C melegben. Ha pedig jön a szezon kész bolondok háza az egész.

Én ugyan szeretem csinálni, de nagyon be is lehet fürödni vele. Például volt olyan hely ahol azért nem kellettem mert nem mentem ki a dohányzóba beszélgetni, mivel nem dohányzom. Így nem kedveltek meg a többiek és a másik jelentkezőre szavaztak.

Az egyetemet ne hagyd ott! Mindíg jó ha azembernek több lehetősége van. Mert nem biztos hogy sikerül amit szeretnél. Pálya kezdő szakácsként nagyon nehéz elhelyezkedni. Főleg ha tanfolyami a végzettséged és nem sulis.

Az nem baj ha nem tudsz főzni. Hisz azért van a suli h ott megtanítanak. Én az elején azt sem tudtam h h készül a lecsó. :-) Ha kotyvasztani szeretsz, akkor csak oda kell figyelni és menni fog.

2012. okt. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

4-es vagyok.

Lefelejtettem: Soha ne menj olyan helyre szakácsnak ahol nem állnak neked legalább napi 1.étkezést!!

2012. okt. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!