Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki, aki tud ezzel a Hymn...

Valaki, aki tud ezzel a Hymn programmal programozni?

Figyelt kérdés

Ápoló szakos vagyok, de programoznunk kell. Mindig is hülye voltam hozzá, és most kaptunk egy szerintük egyszerű házit. Tudom, hogy senki nem tudja helyettem megtanulni, de valaki nem tudna nekem segíteni? nem az a baj, hogy lusta vagyok, csak nem értek az infóhoz.

A feladat: a+b-c ezt kell (gondolom számokkal) megcsinálni, és nekem az kellene, hogy a parancsok hogy vannak sorba, mert azt kell txt.-ben leadni.

Érti valaki, hogy miről beszélek? :D


2012. szept. 30. 14:43
 1/5 ceripapa válasza:

Nemrég csináltam HYMN alatt 2-s szám hatványait , vagyis 64-ig kellett kiírni ha kérdésed van mélyebb írd le. A programot kb 30 perc mulva mellékelem, sztem nem nagy szám, de egyet fontos megjegyezni.


Bármilyen tekintetben is gondolkozunk figyelembe kell venni hogy a hmyn alatt a memória fixen csak 1 adatot tud figyelni, így érdemes mindig menteni megadott értékeket(erre van a STOR) valamilyen változókba, illetve mikor foglalkozni akarunk velük, vagyis csökkenteni értéküket , növelni stb stb akkor be kell tölteni őket (erre van a LOAD). Kiíratni ha jól emlékszem a _STOR 11111-l lehet(WRITE) , bekérni a LOAD 11110-l (ez a READ)

2012. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ceripapa válasza:

READ #beolvasás

STOR szam1 #szamtárolás

Read #beolvasás

STOR szam2 #szamtárolás

Read #beolvasás

STOR szam3 #szamtárolás


Load szam1 # betolti a szam1-t

Add szam2 # hozzáadja a szam2-t

Add szam3 #hozzáadja a szam3-t


Write #kiiratja



szam1: 0 #definiálás

szam2: 0 #definiálás

szam3: 0 #definiálás

2012. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ceripapa válasza:

Bocs elnéztem :D szal javítom:


READ #beolvasás

STOR szam1 #szamtárolás

Read #beolvasás

STOR szam2 #szamtárolás

Read #beolvasás

STOR szam3 #szamtárolás


Load szam1 # betolti a szam1-t

Add szam2 # hozzáadja a szam2-t

Sub szam3 #kivonja AC-ból a szam3-t


Write #kiiratja


szam1: 0 #definiálás

szam2: 0 #definiálás

szam3: 0 #definiálás

2012. okt. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ceripapa válasza:
úgy döntöttem hogy minden további feladat elmagyarázásért :D vagy felaadatért 1 sört kérek :D
2012. okt. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Örök hála :)
2012. okt. 2. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!