Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék érettségizni, és ha...

Szeretnék érettségizni, és ha jól megy esetleg megpróbálkoznék az egyetemmel. Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
tudom, hogy nem könnyű, sőt! csak egyszerűen nem mernék belevágni, míg mások, egyetemisták, érettségivel rendelkezők véleményét meg nem hallgattam... nem vagyok épp szorgalmas, és nem is vagyok jó tanuló, de az eszem meg van hozzá... tudom, hogy ez nem elég, de félek, hogy kifogna rajtam...

2012. okt. 1. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég nehéz erre így válaszolni.

Annyit tudok mondani, hogy millió ismerősöm érettségizett (mondhatni mindenki szinte, talán egy volt általános iskolai osztálytársam van, aki nem), és a legtöbben egyetemre/főiskolára is tovább mentek. Én is.


Úgy tapasztalom, hogy aki szeretné, annak megy, aki nem akarja igazán, annak nem.

Persze nem mindegy, hogy hova akarsz továbbmenni, mert egyetem és egyetem között óriási különbség van.

2012. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat... az a baj, hogy én szeretnék, mert el akarok érni valamit az életben, de nem vagyok eléggé motivált... szóval nem vagyok benne biztos, hogy lenne hozzá türelmem, energiám, szorgalmam :/
2012. okt. 1. 09:40
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Egyetemi túlképzés van! Egy jó szakmát miért nem lehet tanulni? Ha nem vagy jó tanuló akkor az nem azt jelenti hogy több tantárgyból nem vagy jó?
2012. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha főiskolára/egyetemre akarsz menni, azt azért tedd, mert értelmiségiként képzeled el a jövődet. Ha eszed van, az elég, a szorgalomra meg a tanulásra úgyis rá leszel kényszerítve.
2012. okt. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hatalmas bulikra, érdekes emberekre, szabadabb életre és rengeteg rengeteg tanulásra-ami nem feltétlen hozza meg a várva várt kettest. Nézz utána a szaknak amit választani szeretnél, és hogyha azt írják hogy nehéz benne a matek akkor hidd is el.
2012. okt. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!