Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek majd nyelvi...

Mit kezdjek majd nyelvi érettségivel? Milyen felsőoktatási intézményt válasszak? Sok kérdésem van a témában.

Figyelt kérdés

11.-es vagyok. Év elején fakultációt kellett választani, az alapján, hogy miből szeretnénk érettségizni.

Én angol és német fakultációt vettem fel. Eleinte mindkettőből emelt szintű érettségit terveztem, de most úgy vagyok vele, hogy elég lesz az emelt angol, mert a német sajnos nem megy túl jól.

Nem azért vettem fel ezt a két faktot, mert ezzel szeretnék foglalkozni később, nem szeretnék. Viszont Nem tudtam dönteni. Hiába erőlködöm rajt, a legtöbb osztálytársammal ellentétben, még csak elképzelésem sincs, hogy milyen irányba tanuljak tovább. De folyamatosan azt hallom, hogy amiből érettségizünk, azzal kell továbbmenni. Logikusnak is hangzik, de...Azért ezeket vettem fel, mert úgy-ahogy mennek. Angolból jó vagyok, németből kevésbé, de jobban megy, mint a földrajz/fizika/biosz, akármi.

Nincs semmi, amiből kiemelkedően jó lennék, ami nagyon megnehezíti a döntést.

Számtalan kérdésem van, szerintem nem is fog most minden eszembe jutni, ami mostanában felvetődött bennem, de elkezdem sorolni:

-Felvesznek olyan főiskolára nyelvi érettségikkel, ahol nem ilyen irányban tanulnék tovább (most csak példának: pszichológus /ez a szakma sokáig vonzott/, ápolónő, védőnő /ezek is jó szakmáknak tűnnek/ stb)?

-Megkapom a + pontot az emelt érettségiért, ha pl: pszichológusnak, védőnőnek stb tanulnék tovább?

-Mikor csináljak nyelvvizsgát? (ha év végén csinálnék egy előrehozott KÖZÉPSZINTŰ érettségit angolból (a nyelvtanár ezt javasolta, hogy legyen egy biztos pont) 4.-ben pedig megcsinálnám az emelt szintűt. A középszintű német érettségi is 4. végére maradna) A nyelvvizsgát mikor? Nem tudom, mikor tudnám megcsinálni (de ugyebár valamikor muszáj lenne, még a gimi alatt. Enélkül ma már nem jár diploma).

-Az eddigiek alapján (ha van még türelmetek hozzám) ha van valami ötletetek tudnátok ajánlani valamit, hogy mi lehetnék, melyik főiskolára mehetnék?


Nagy szükségem van a segítségetekre, mert nagyon tanácstalan és határozatlan vagyok. És elég kétségbeesett...

Előre is köszönöm!



2012. okt. 1. 21:14
 1/5 anonim válasza:

Azt hogy megkapod-e a pluszpontot az adott szaktól függ hogy oda milyen tantárgyakat fogadnak el.

Amugy meg nem kell feltétlenül jónak lenned abból amit az egyetemen fogsz tanulni, csak legyen hozzá kedved hogy később azt tanuld és azzal foglalkozz egy életen át mint munka.

2012. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Igyekszem kitérni a dolgokra. Először is, bár lehet hogy kegyetlenül / akárhogy / hangzik, de én mindig úgy gondoltam a nyelvekre mint eszközökre, ugyanis önmagában az hogy tudsz két / több nyelvet, még nem sok mindenre elég, persze leszámítva ha tényleg azzal akarsz foglalkozni (nyelvtanár, valami nyelvész). Viszont ha bármi máshoz kezdesz, akár külföldön, a nyelv tényleg csak egy érvényesülési eszköz.

Lehet hogy beszámítják a pontokba ott is ahol nem elsősorban a nyelvvel foglalkoznak. Meg kell nézni melyik szakon mi a követelmény. Az új minimumokat itt találod:

[link]

Ahol jelezve van az a tárgy amiből érettségizel, akkor jár érte 50 pont, kivéve ha kötelező! Ugyanis ha pl előírtan egy emelt szintet kér, akkor te nem kapsz az első emeltedért +50 pontot, legfeljebb a másodikért.


Szerintem a nyelvvizsgát minél előbb leteszed, annál jobban jársz, mert később nem kell vesződnöd vele. Én most nyáron tettem, az azt jelentené neked hogy a következő nyáron. De csak akkor csináld nyáron ha rá tudod venni magad a készülésre, különben meg menj el minél hamarabb, most legalább benne vagy, nem úgy mint a szünetben.


Végül pedig azt, hogy mit szeretnél csinálni később, igazából csak magad tudod eldönteni, erre elég hosszú kínlódás után jöttem rá (bár nekem volt konkrét irány, csak éppen több is, és választani kellett). A mindenféle tanácsadás csak a sablon válaszokat adja. De végülis sokan csak utolsó évben döntenek, vagy még később. Jövőre még akár teljesen új fakultációkat is felvehetsz, úgyhogy ne legyél elkeseredve! Hagyd egy kicsit nyugodni a dolgot, nézelődj a szakok listájában, de nem árt elgondolkodni azon hogy egyáltalán szeretnél-e felsőoktatásba menni azonnal érettségi után. Én ha nem mennék pl. egyetemre egész biztosan kutyakiképző lennék! :)


Remélem valamicskét segítettem. Ha még tudok akkor kérdezz!

2012. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

O elfelejtettem, ami nincs benne a fenti táblázatban, arra a szakra ez érvényes:

[link]

2012. okt. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznos volt!!! :)
2012. okt. 2. 21:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs akkora jelentősége a fakultációknak, mint amennyire előadják. Én matematika-történelem fakultációs voltam és Bécsbe mentem orvosira, második évemet taposom már ott. :)

Tanuld a nyelveket, hátrányod nem származhat belőle!

2012. okt. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!