Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolában 10. osztályban...

Középiskolában 10. osztályban ha 3-as osztályzataim vannak átlagban, felvesznek egyetemre/főiskolára? Milyen munkám lehet, amivel jól tudnék keresni?

Figyelt kérdés
Ez a maximum, amit ki tudok hozni magamból. Tavaly is ilyen átlagom volt, tiszta hármas.
2012. okt. 8. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
11-12 év végi és az érettségi számít, senkit nem érdekel a 10. osztály átlaga.
2012. okt. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hasonló szituban voltam. Iskolaváltás megoldotta a problémát. Mondjuk itt a szín 3-as rajtam kívül álló okok miatt volt. De most 4 felett vagyok jóval. A sulim nem rosszabb. De a 4 feletti átlag nagyobb bizakodásra adhat okot. :)
2012. okt. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan szakok, ahová felvennének, a kérdés az, hogy megéri-e?

Szakma meg... Egyáltalán mi érdekel, miben vagy jó? Fiú vagy vagy lány? Milyen a személyiséged? Ez alatt azt értem, hogy mondjuk jól tűröd-e a monotonitást, bírod-e a kemény fizikai munkát, csapatember vagy-e vagy inkább egyedül bírsz jól dolgozni stb.

Szerintem annak nincs értelme, hogy egy olyan szakmát tanulj, amivel jól lehet keresni ugyan, de se tehetséged, se kedved nincs hozzá. Már csak azért sincs, mert ha nem vagy jó benne, nem is fogsz vele úgy keresni.

Ha válaszolsz ezekre a kérdésekre, hasznosabb válaszokat fogsz kapni.

2012. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg 11-12. osztályban is ilyen lesz az átlagom. Inkább csapatban szeretek dolgozni, nem monotont, nem fizikai munkát. Érdekel bármi jól kereső munka. 16/F
2012. okt. 8. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:
jónak jó de ha ez a max akkor egyetemmel ne is próbálkozz 1 nap kb 2 heti gimis anyagot adnak le és sokszor tanulni sincs sok idő,inkább menj okjra vagy dolgozni mert azt nem bírnád
2012. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj utolsó azért egy kicsit túlzás. Egyetemen már azt tanulod amid szeretnél, így könnyebb mint a középiskola.
2012. okt. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!