Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön szeretnék középiskol...

Külföldön szeretnék középiskolában továbbtanulni. Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Mivel apukám kint dolgozik ezért szállás stb-re el van intézve nem kell ottani családhoz költöznöm. De az foglalkoztat hogy itthon félévkor amikor meg kell jelölnöm az iskolákat akkor azt nem tudom megjelölni! De akkor jelöljek meg itthonikat ha véletlen nem sikerülne kiköltözni,hogy akkor is legyen melyik iskolába menjek? Mit csináljak. Hol járjak ennek utánna? Várom a válaszokat!:D

Köszönöm előre is.:D:D


2012. okt. 3. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Beszélj a szüleiddel. Elmentek az adott ország magyarországi nagykövetségére és ott tájékoztatnak. Meg amúgy függ, hogy melyik országról van szó. És azért szerintem ez nem is megy olyan könnyen. Annyira mindenesetre számíts, hogy az adott országban beszélt nyelvbõl min. egy középfokú, de inkább felsõfokú bizonyítvány mindenképp kell majd.
2012. okt. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze beszéltem már apummal. DE ők se nagyon jártasak ebben a témában. Amúgy Írországról lenne szó. A nyelv pedig tudomásom szerint úgy van hogy nem kell nyelvvizsga mert egyik ismerősömék kimentek ott tanul és csak az ő dolga hogy érti-e vagy nem. Magyarul elég ha tudsz angolul de ha nem akkor el is lehet felejteni nos hát én angoltanárhoz is járok hogy nyárra jól menjen az angol. De ma beszéltem egy ismerősömmel és elméletileg ki kéne mennem január-február körül beiratkozni mert nyáron már minden suli tele van. És akkor szeptemberbe már kezdhetek is ott. Erről mi a véleményed?
2012. okt. 3. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
egyik ismerősöm ausztriába ment ki tanulni középsuliba, és neki nem volt nyelvvizsgája. szerintem az a lényeg, hogy tudjál beszélni. de ezt a külföldi tanulást apukáddal beszéld meg, neki biztosan több ötlete van.
2012. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én ilyenrõl még nem hallottam.

9.-es vagyok, tavaly felvételiztem, és nem tudom, mit szólt volna ahhoz az ofő, ha egy ír sulit jelölök meg. :D

Amúgy ehhez tényleg utána kell nézni. Egyáltalán az sem biztos, hogy Írországban is akkor van a felvételi eljárás, mint nálunk.

2012. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze.:D Nem itt és most akarom elintézni félüra alatt csak már inkább így kezdetben kevesebbet aztán meg keményem mindent el kell intézni mert a végén még suli nélkül maradok aztán meg mehetk olyan helyre ahova berak e jegyző azt meg nem szeretném azért köszi a válaszokat..:D
2012. okt. 3. 19:21
 6/8 anonim válasza:
Én úgy csináltam hasonló helyzetben hogy beiratkoztam 9.re egy itthoni suliba és velük megbeszéltem hogy évente vizsgázok az anyagból és így bármikor visszajöhetek, de gondolom ha nem jössz vissza érettségiig akkor nem kötelező ez.
2012. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Írországban mit akarsz tanulni?
2012. okt. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha a szülő kint dolgozik akkor amikor kiköltözik hozzá a gyereke és még kiskoru, akkor be kell jelentkezni egy hivatalnál és ott mindent elmondanak. Szerintem ez az első lépés, mert akkor ott bejelentkezik, kap eü.bizt.kártyát, és ott jelölik ki általában hova kell majd járnia suliba. Mi is kint élünk Dániába és pont akkor jöttünk ki amikor a kisebbik lányunk gimis lett volna.. De azért ha bizonytalan vagy akkor jelöld be otthonról hova akarsz menni, mert ha közben kiköltözöl, akkor otthon bejelented hogy külföldre költöztél. Itt Dániában központilag jelölik ki, melyik iskolába járhat, először integrációs sulit kell kijárni és ha 18 évet betölti felmérik mennyire tud dánul és megint központilag jelölik meg hova járhat. Most 18 éves a lányom és olyan suliba jár, ahol heti 25 órát tanulnak dán-angol-matek, félévenként birálják el, hogy tovább léphet-e másik csoportba.., de ami a jó benne hogy kap ösztöndijat, ami pont annyi amiből meg lehet élni kényelmesen. Állitólag ebből a suliból mehet egyetemre is, és ő dönti el hogy az alaptárgyak után vesz-e fel tárgyakat. De nagyon nehéz, supernek tünik, meg minden jól hangzik, de idegen országba, idegen nyelven elkezdeni tanulni nagyon nehéz...
2012. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!