Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretem a kémiát és a...

Nagyon szeretem a kémiát és a jövőben ezzel szeretnék foglalkozni! A kémia tanárnőn és a vegyészen gondolkoztam, de nem tudok dönteni! Te melyiket ajánlanád? Miért azt? Milyen Gimnázium és Egyetem/Főiskola lenne ahhoz a legjobb? Köszi a segítséget!

Figyelt kérdés

2012. okt. 9. 20:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én is nagy kémiás voltam. Nagyon szerettem. De sajnos kémiával csak egy-két foglalkozás van, amelyek fizetése rendkívül alacsony :( Vegyész, tanár, vegyészmérnök Magyarországon. Egyik sem keresi vastagra magát. Engem mondjuk motivált a pénz, ezért nem mentem rá, de ha nem számított volna a pénz, tanárnak mentem volna.
2012. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

vegyészmérnök nem keres sokat? érdekes meglátás. eléggé balszerencsésnek vagy rossz szakembernek kell lenni ahhoz.


először döntsd el, mire van motiváltságod és mihez van képességed!


szeretsz magyarázni? tudást átadni? akkor legyél tanár. ha valakinek magyaráztál már valamit, az biztos meg tudja mondani, mennyire érthetően, logikusan teszed.


ha inkább az új lehetőségek vonzanak, szeretnél laboratóriumban dolgozni, kutatásokban részt venni, és ráadásul jó vagy matekból (ez elengedhetetlen) akkor a vegyészmérnökin a helyed!


ne félj, hogy a vegyész/vegyészmérnök képzés beskatulyáz, abból is sok irányba lehet tovább menni. tetszik a biológia, és inkább kutatni szeretnél? mehetsz gyógyszervegyészetre. inkább anyagokat szeretsz vizsgálni, és a szervetlen kémia tetszik? mehetsz analitikusnak. rengeteg a lehetőség.


ha a pénzt nézed, a tanári tényleg nem egy csábító pálya, persze ha igazán elhivatott vagy, ez sem nagy gond.


iskola? gimnáziumból mindenképp olyan, ahol ha tagozat nincs is, de legalább jó kémiaoktatás van, 11-től el tudsz menni faktra, hogy emelt szinten érettségizhess. nem tudom, hol laksz, a viszonyokat nyilván te ismered a környéken.


a főiskolákat ilyen téren nem ismerem, és a vegyészképzés sem az én témám, de vegyészmérnökképzés az országban három helyen van: Budapesten, Veszprémben és Debrecenben. A budapestit ajánlja mindenki, ez Magyarország legrégebbi vegyészkara (BME-VBK), ha itt képeznek ki, Európa-szinten elismert szakember leszel.


főiskolát nem ajánlok. tanári diplomához egyetem kell (pláne ha középiskolában akarsz tanítani), a vegyész(mérnök) de bármilyen mérnökképzés pedig főiskolákon... elég érdekes szokott lenni.

2012. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak nagyon szépen köszönöm.:)


A második válaszolónak: Húú, hát ez így jó sok dolog lehet válogatni.:D Egyébként Tatán lakom.Az egyetem egyenlőre mind1 is kicsit messze van még. De az akkor mindegy, hogy én természet tudományi szakra megyek gimibe vagy jobb ha egy erős gimibe megyek és 11-be elmegyek kémia faktra?

2012. okt. 9. 21:23
 4/15 anonim ***** válasza:
ha még csak most leszel középsulis, akkor bőven van még időd ezen gondolkozni. az meg, hogy a vegyész vagy vegyészmérnök nem keres sokat elég érdekes. mondjuk kinek mi a sok... ha tudsz menj vegyipari szakközépbe, ha az nincs a közelbe, akkor jó bármilyen gimi, aztán majd választod a kémia faktot.
2012. okt. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szakközépbe semmiképpen nem megyek.Inkább szenvedek gimibe minthogy szakközépbe mennyek!
2012. okt. 10. 15:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi a bajod a szakközéppel?
2012. okt. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mivel olyan szakmát szeretnék amihez kell egyetem/főiskola , ehhez a gimi jobban felkészít!
2012. okt. 11. 20:11
 8/15 anonim ***** válasza:
Én ezt nem mondanám. Egy szakközépben rengeteg olyan dolgot tanítanak, amit egy gimiben nem, és ezeknek nagy hasznát veszed majd az egyetemen.(Labor, fizikai kémia, etc. Ilyenekről holmi gimnazista még csak nem is hall) Mellesleg szakközépből is ugyan olyan eséllyel vesznek fel egyetemre.
2012. okt. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rendben
2012. okt. 12. 21:10
 10/15 anonim ***** válasza:
egy vegyipari szakközépnél semmi nem készít fel jobban a kémia szakra. a gimnáziumokba is elég nokedli szokott lenni a kémia tanítás. max a fakt ér valamit az utolsó 2 évben, de arra meg mindig úgy kell összeimádkozni a népet, mert keveseket érdekel sajnos a kémia. én is gimiből mentem vegyésznek.
2012. okt. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!