Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretem a kémiát és a...

Nagyon szeretem a kémiát és a jövőben ezzel szeretnék foglalkozni! A kémia tanárnőn és a vegyészen gondolkoztam, de nem tudok dönteni! Te melyiket ajánlanád? Miért azt? Milyen Gimnázium és Egyetem/Főiskola lenne ahhoz a legjobb? Köszi a segítséget!

Figyelt kérdés

2012. okt. 9. 20:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
És hol van vegyipari szakközép, mert én még nem halottam ilyenről?
2012. okt. 14. 10:42
 12/15 anonim ***** válasza:
pécsen, veszprémbe meg pesten biztos. de lehet máshol is van még.
2012. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
elég messze vannak..no mind1 azért köszi
2012. okt. 14. 19:11
 14/15 anonim válasza:

Szia.

Én vegyészmérnöknek tanulok Veszprémben. Itt van a legrégebbi, és legjobb vegyészmérnök képzés, nem a BME-n. (Régen veszprémi vegyipari egyetem volt a neve, ahol csak vegyészmérnököket képeztek.) Csak a tévhitek elkerülése végett.


Ha a kémia érdekel, akkor viszont ne vegyészmérnöknek tanulj, mert kb. köze sincs a kémiához. A vegyészmérnök a gyártással és annak irányításával foglalkozik, és nem pedig laborban dolgozik. A vegyészmérnök gyárakat irányít, ebből kifolyólag rengeteg mérnöki tárgya van, amihez sok matek és fizika kell. Ezt úgy értsd, hogy arra épülnek a tárgyak. Mondok néhány példát: folyamatirányítás, transzportfolyamatok, áramlás és hőtan, technológiai rendszerek tervezése, modellezése, eljárástervezés, elektronikát is kell tanulni. Persze kémiát is tanulsz, de nem akkora óraszámban mint a másik kettőre épülő tárgyakat.

Ha mégis ez érdekelne, el tudsz menni dolgozni a MOL-hoz, Százhalombattára az olajfinomítóba. Ezt csak Veszprémben tudod tanulni, a MOL ott termeli ki magának a leendő vegyészmérnök munkaerőt. Aztán Budapesten van még nagyon sok gyár, gyógyszergyárba, textilgyárba, bármilyen vegyipari gyárba el tudsz menni, és te irányítasz majd sok mindent ott.


Ha a kémia érdekel, vegyésznek mennék a helyedben. A vegyész tanul matekot és fizikát is, de a legnagyobb óraszámban a kémiát tanulja. Rengeteg kémiai laborgyakorlata van. Na és ő az, aki laborban fog dolgozni.

"A tanulmányaikat alapszakon befejezõ fiatal szakemberek a vegyipari termelésben, akadémiai és ipari kutatóintézetekben, analitikai, agrokémiai, egészségügyi, élelmiszeripari, minõségbiztosítási, növényvédelmi laboratóriumokban, valamint igazgatási és környezetgazdálkodási, környezetvédelmi területeken képesek feladatokat ellátni.

A kémián alapuló, vagy ahhoz kapcsolódó ipari ágazatok, a pénzügyi szektor után, a második legnagyobb jövedelmet tudják biztosítani a kezdõ szakemberek számára!"


Sokan, közte én is azt hittem, hogy a vegyészmérnök megtanulja azt, amit a vegyész tud, és még mellette a mérnöki tárgyakat is. Na ez nem így van. Egy vegyész sokkal jobban ért a kémiához, mint egy vegyészmérnök. Egy vegyész viszont nem fog tudni egy gyárat irányítani, mert nem ért a gépekhez, tervezéshez, irányításhoz.


A kémia tanárról nem tudok nyilatkozni, arról semennyi rálátásom sincs. Ha motivál a pénz, nyilván nem annak mész. Másfelől, az is egy szép szakma. Csak kár, hogy a legtöbb fiatalt nem érdekli a kémia, és félő, hogy így elveheti a tanár kedvét a tanítástól. Persze az is benne van, hogy megszeretteted a kémiát a gyerekekkel. :)


A vegyipari szakközépiskola tényleg okos dolog, ha már ilyen hamar eldöntöd, mi az ami érdekel. Én úgy hallottam a pécsi vegyipari a legjobb (egy egyetemi professzorom mondta, ő oda járt, mondjuk lehet elfogult :) )


Én gimnáziumba jártam és nagyon gyenge tudást adott matekból, kémiából és fizikából is. Szóval ha már most tudod, hogy jobban érdekelnek a természettudományos tárgyak, akkor igyekezz olyan középiskolát választani, ahol arra mennek rá jobban, és nem a humán tárgyakra.


Végül belinkelem neked a vegyészmérnök, és a vegyész tárgyakat, hogy lásd a különbséget. És vedd észre azokat a tárgyakat is, amikben nincs benne a kémia szó, mert azokért sokszor vért izzad az ember.


[link]

[link]


[link]


Remélem tudtam segíteni, és kaptál egy képet mind a kettő szakról, és szakmáról.

2013. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, amit írtál sokat segít:)
2013. márc. 26. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!