Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKTV matematika 2012 I. kat...

OKTV matematika 2012 I. kat előfordulhat, hogy hibásan küldték ki a feladatsort?

Figyelt kérdés

Akik voltak, azok közül valakinek sikerült a háromszöges feladat?


A feladat valami ilyesmi volt: BC>AC, a háromszögben az AB felezőponton keresztül húzzunk egy PÁRHUZAMOST a C szögfelezőjével. Ez Q pontban metszi a BC egyenest és P pontban az AC egyenest.


Na mármost ebben az esetben, csak akkor metszheti mindkét egyenest, ha egyenlő szárú a háromszög és akkor a C=P=Q, de nem egyenlő szárú, mivel BC>AC.


(Készítettem egy rajzot is, hogy szemléltessem.)

link:

[link]


Előfordulhat, hogy hibásan adták meg a feladatot és párhuzamos helyett merőlegest akartak írni? Vagy csak én vagyok hülye hozzá?



2012. okt. 13. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a feladat, a te ábrádon is metszené az AC egyenest, ha meghosszabítanád. Ugyanis egyenesről van szó, nem szakaszról...
2012. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazad van! Lehet, hogy figyelmetlen voltam, de nem tudom pontosan megmondani, hogy hogyan szólt a kérdés. De ha kikerül netre a feladatsor, akkor megtudom mondani.

Lehet, hogy szakaszt írtak egyenes helyett, de ha egyenest írtak, akkor már minden világos.

Köszönöm a válaszodat!

2012. okt. 13. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez Q pontban metszi a BC egyenest és P pontban az AC egyenest.

-----------

A P pont az az AB egyenesen van. Szerintem elírták.

2012. okt. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"A P pont az az AB egyenesen van."


Az AB-n csak egy felező pont van, P az AC-n van.

2012. okt. 13. 13:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, rájöttem én is, amikor a válaszokat elolvastam, de akkor már késö volt...:))
2012. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!