Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A De Kossuth Lajos Gimnáziumba...

A De Kossuth Lajos Gimnáziumba 6-os felvételin melyik tantárgyak számítanak?

Figyelt kérdés

meg pl.: ha 5-ös vagy valamiből akkor 5 pont ha 4-es akkor 4

vagy ha 5-ös 5 ha 4-es semmi?



2012. okt. 17. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt a honlap, rajta van minden. [link]

Amúgy igen ha 5-ös akkor az 5 pont, ha 4-es az már 4 pont.

Meg ahogy láttam lesz nyílt nap, menj el igazolja is a kossuth, lehet kérni papírt, és ott lesznek ilyen felvilágosító dolgok is, szóval mindent elmondanak.

2012. okt. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

azért kösz.... de ott ezt nem is írják....

meg most már vagy az Adyba megyek vagy a Kossuthba. attól függ, hogy kilencedikben milyen nyelvet akarok tanulni. Ady spanyol(azért az buli nyelv) Kossuth francia(az pedig szép). thehát még nem tom.

2012. okt. 18. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem írják, de a pontokból értelemszerűen le lehet szűrni. És ne azért tanulj egy nyelvet mert buli vagy szép, hanem azt nézd melyik a hasznos. Én most végeztem kossuthban egyetemet kezdtem, k*rvára senkit nem érdekel az ha valaki csak a szépségéért kezd el egy nyelvet. Szóval legyen egy értelme annak a nyelvnek. Angolt gondolom tanulsz az alap mindenhol, legalább egy szakmai közép vagy felső. Franciát, németet akkor kezdj ha euban akarsz maradni, és az adott nyelvet beszélő országokba kimenni, másképp kb. semmi hasznát nem veszed, mert pl. én most mennék diákmunkára, a kérdés a következő volt, beszél-e az angolon kívül más nyelvet, ami nem német és francia. Tehát kb. semmi már ez a két nyelv, mert találnak már sok embert, akik ezeket tanulják. A spanyol az pedig vagy Spanyolország vagy Amerika, máshol nem sok. Amit érdemes tanulni most, az olyan nyelvek amit kevesen beszélnek, de gazdaságilag erős országok. Orosz, kínai, japán, arab (bár személy szerint nekem ezzel kétségeim vannak, de mindegy). Mintha úgy emlékeznék, hogy már a kossuthban lehet olaszt is tanulni, az meg csak Olaszország semmi más. Az a baj, tudom, hogy nem ezek miatt fogsz dönteni, egyik vagy másik mellett, de csak egy kicsit gondold át a dolgokat.
2012. okt. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen azt mondák hogy a spanyol egy nagyon ismert nyelv.
2012. okt. 20. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!