Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika szakot hol tanuljam?

Matematika szakot hol tanuljam?

Figyelt kérdés
Melyikre érdemes menni, ELTE, DE vagy SZTE? Illetve hol dolgozhatok vele, hova kellenek matematikusok?
2012. okt. 19. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

DE-ről azt hallottam h jó suli meg hallgatóbarát(=nem basztatnak annyit a tanárok) meg Debrecen szinte egy egyetemváros jó hely, több haverom is ott tanul

az ELTE sztem nem lehet rossz, mivel -szinte- a leghíresebb magyar felsőoktatási intézmény

SZTE-ről is mint suliról csak jót hallottam kb Debrecen, de azt is,h mivel az elég közel van a határhoz vannak ott érdekes nem túl bizalomgerjesztő emberek a városban...

hát h pontosan hol lehet vele dolgozni azt nemtom, de hallottam h van olyan szakirány h matektanár szal az egyértelmű h mit csinál :D

2012. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én inkább az SZTE és az ELTE között válogatnák. ezek a kiemelkedőbbek. Mondjuk attól is függ, mi érdekel a matekon belül, mert ha alkalmazott matekkal szeretnél foglalkozni, akkor a BME-t ajánlanám.
2012. okt. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Arra a kérdésre, hogy mit csinál egy matematikus: Hát, például korrepetálja az informatikusokat lineáris algebrából :) Egyébként attól függ. Vannak elméleti matematikusok, ők kutatóintézetekben helyezkednek el, és kutatnak. Aztán vannak alkalmazott matematikusok. Ilyenek például a biztosítási matematikusok, akik a biztosítók számára számolják ki, hogy hogyan érdemes a biztosítási csomagokat összeállítani, hogy a biztosító nyerjen rajta (tehát valszámmal foglalkoznak). De biztos vannak ennél szebb területek is, csak ehhez nem értek. Ezen kívül lehet menni matektanárnak is.


Ha most nekem kellene egyetemet választani és matematikát akarnék tanulni, akkor az ELTÉ-t vagy a BME-t választanám, mert az előbbin vannak matematikus ismerőseim, az utóbbin pedig egy másik szakon tanulok és elégedett vagyok a színvonallal (nagyjából - szóval másutt szerintem csak rosszabb).

2012. okt. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!