Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Munkaügyis CNC forgácsoló...

Munkaügyis CNC forgácsoló képzéssel el lehet helyezkedni, a szakmán belül? (További kérdések lent. )

Figyelt kérdés

Volna lehetőségem jelentkezni erre a tanfolyamra, csak nem tudom hogy van-e rá esély ezzel elhelyezkedni.

Ha elvégezném érnék-e egyáltalán vele valamit?

Elméletileg fél éves volna a képzés, kérdés hogy ez idő alatt valóban el lehet sajátítani ezt a szakmát?

Az utolsó kérdésem pediglen hogy, ebben a szakmában számít-e hogy valaki színtévesztő?

A válaszokat előre is köszönöm szépen.



2012. okt. 24. 14:07
 1/4 anonim válasza:

Végezd el, keresett szakma.

Viszont az is igaz, hogy a gyakorlat többet számít a puszta papírnál.

Nem írtad, hogy OKJ-s képesítést ad e.

Jobban jársz vele mint egy biztonságiőr és társai tanfolyammal...

Fél év alatt nem lehet elsajátítani, de jó alapot ad.

Én is szintévesztő vagyok és CNC gépbeállítóként dolgozom, szóval nem akadály.

2012. okt. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne biztos, de talán adnak OKJ-s képesítést.

Egyébként mit befolyásol, hogy adnak-e vagy sem?

Ha már említetted, hogy CNC-sként dolgozol meg tudnád mondani, hogy milyen nehéz maga a szakma? Illetve hogy kb milyen kereset érhető el vele idehaza? Esetleg még annyit hogy melyik megyében laksz/dolgozol?

Előre is köszönöm szépen.

2012. okt. 24. 14:48
 3/4 anonim válasza:

Milyen nehéz ez változó.

Ha nem kell programoznod akkor könnyű, viszont elég unalmas.

Az egyedi gyártás változatos, jól is lehet vele keresni, viszont gondolkodni kell keményen.

( Egy szerszám 50 ezertől 500 ezerig terjed, valamint a gépet is össze lehet törni az sem 2 fillér).

Bár CNC forgácsoló szakképesítéssel 0 gyakorlattal nem programírásra fognak felvenni, ahoz már programozó képzettség szükséges.

Én sorozatgyártásban dolgozom, még átállás se nagyon van , szerszámcsere, korrekciók,egyszerűbb problémák elhárítása , ennyi.

Van 15-20 gép azokra kell ügyelnem, nem egy agysebészet, elég könnyű meló.

Fejér megye, kereset 160 ezer nettó+ 15 kafeteria (sztem. ezért a melóért bőven jó )

2012. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Először is,van valami fémipari alapképzettséged?ha nincs,nem sokra mész egy cnc-s bizonyítvánnyal.fél év alatt tudod mit sajátitasz el!semmit.én 20-éve csinálom de ha ebben a szakmában új helyre kerülsz, mindenhol tanulsz új dolgokat.gyakorlat nélkül esetleg zöldgombosnak vesznek fel ha egy kis szerencséd van.inkább menj hegesztőnek,azt is keresik,és szinte csak kézügyesség kell hozzá.
2012. okt. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!