Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik szerint az orvosin/mérnök...

Akik szerint az orvosin/mérnökin kívüli diplomák wc papírok, azoknak milyen végzettségük van?

Figyelt kérdés

Párszor rákérdeztem, volt köztük valóban orvos vagy gépészmérnök (aki szerint a környezetmérnöki is büfészak), de valakinek még érettségije sem volt.

Mi jogon hülyézik le a másikat? Egy töri szak lehet nem jó sok mindenre de szerintem nem könnyű, én nem tanulnék meg annyi mindent. Biológus-ökológusként végeztem, engem is simán lebüféznek.



2012. okt. 28. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Én is biológus vagyok, aki ide járt egyszer is, az biztos nem fogja ezt a szakot lebüfézni, mert tudja milyen kemény
2012. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Itt nem az a kérdés lényege, hogy a többieket lenézem, vagy nem, hanem az, hogy hiába van a diplomád, ha nem tudsz vele elhelyezkedni. Esetleg büfésnek, vagy vécésnéninek.
2012. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Jó, de mihez kezdjek, hogyha nem érdekel semmi más csak a "büfészakok"? Nem azért fogok oda jelentkezni, mert nincs más dolgom vagy hogy melegedni járjak, hanem mert érdekel és olyan területen szeretnék dolgozni!

Bocsánat, hogy anyám nem egy matekzsenit vagy fizikust szült, hidd el, hogyha olyan beállítottságú lennék, én is szívesen mennék TTK-ra vagy műszakira...

2012. okt. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 intrepid ***** válasza:
74%
Nem WC papírok. Túl kemény papírra nyomtatták.
2012. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg állásra joggal mondhatjuk, hogy büfészakok. A metró újságban olvastam egy hosszú véleményt valamelyik reggel. A nő 4 évig keresett munkát diplomával, és hogy milyen felháborító, hogy 4 év munkakeresés után a munkaközpontnak volt pofája felajánlani egy takarítói állást, hát hogy képzelték, hogy elvállaljak, ő diplomás. A végén kiderült, hogy kommunikáció szakon végzett. Na, ez pl tényleg büfészak.

Egy egyetemi ápolástan tanár

2012. okt. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Én egészségügyi főiskolára járok
2012. okt. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A mérnökök zöme tényleg lebüféz mindenkit.

Orvosoktól még nem hallottam.


Viszont azok a gáz szakok, amelyek több tudományt magukban foglalnak, melyeket úgy hirdetnek, hogy ehhez is ahhoz is érteni fogsz. Közben semmihez se...

ÁLLÍTÓLAG ilyen a szabad bölcsészet, az andragógia, és aminek a csapdájába beleestem (pont az vonzott benne, ami a csapdája) a környezetmérnöki.


Mostmár mennék biológiára vagy biomérnökire, de késő :D

2012. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
79%

Húgom az érettségi után művelődés szervező szakra ment. Kiröhögtem meg le "büfészakoztam". Persze én voltam a paraszt:)

Már végzett a sulival. Két év munkanélküliség után nemrég kapott melót a KFC-ben. Kaphatott volna hamarabb is hasonló melót csak nem vállalt ilyesmiket mert hát ő diplomás. Mára már szerencsére ő is belátta, hogy körülbelül kitörölheti vele a hátsóját.

Úgyhogy megvan rá minden esélye, hogy egy nagy gyorsétterem lánc egyik legjobb dolgozója legyen karöltve a többi agyoniskolázottal.


Na most gyors számítás szerint 5 év volt a suli, két év munkanélküliség amiatt "mert ő diplomás". Az 7 év. Hét évet konkrétan elb@szott az életéből. Ami alatt egy árva vasat nem keresett. Csak a család pénzét költötte. Könyvek, albérlet, ez-az-amaz. A KFC-ben 7 évvel korábban is elkezdhetett volna dolgozni.


Lehet nem könnyű ez a művelődés szervező hülyeség, nem mondom. De a húgom igenis hülye volt mikor erre ment. Mert egy piacképtelen hülyeség az egész.

2012. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Itt nem az számít, hogy egy szak milyen nehéz, hanem az, hogy mit lehet vele kezdeni.


Egyébként nekem nem szokásom lebüfészakozni semmit.

Orvosira járok, és szerintem szerencsés ember vagyok, hogy olyan dolog érdekel, amivel lehet is kezdeni vmit.

De vszínűleg ha mondjuk a történelem érdekelne, akkor naivan, 18 éves fejjel én is a szívem után mentem volna.


Az ember 18 évesen nem tudja reálisan felmérni, hogy milyen lesz akkor, ha neki kell pénzt keresnie.


Egyébként azért egy kicsit hiszek abban, hogy ha vki nagyon jó vmiben, akkor el tud helyezkedni akkor is, ha a többi ember szerint nem túl piacképes a diplomája.

Van történés ismerősöm, aki mindig a papírjának megfelelő helyen dolgozott és teljesen jól keresett vele.

2012. okt. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

az túlzás, hogy azokon kívül minden büfé, de elég sok az.

(én vegyész vagyok).

2012. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!