Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyek ma Magyaror...

Szerintetek melyek ma Magyarországon a hasznos diplomák amelyekkel lehet munkát találni és melyek a nem hasznosak? Úgy is kérdezhetnék melyek a keresettek?

Figyelt kérdés

Nekem is megvan erről a véleményem. Ami hasznos: mérnök (itt is főleg műszaki), egyéb műszaki, informatikus, természettudomány és talán még a közgazdász.


Amelyek nem: bölcsész (főleg filozófus, szabad bölcsész és a tanár is kérdőjeles, ugyanis belőlük rengeteg van és egyre több viszont diákból kevesebb. ezért is lesznek leépítések), jog (főleg ügyvéd. erre volt egy ismerősöm aki szegedi és mesélte, hogy 4X anyi ügyvéd van mint amennyi kellene), kommunikáció.



A kérdéshez kapcsolódó cikkek:

[link]

[link]


A cikkekre a kérdés feltevése után kerestem rá, mielőtt valaki azt hinné, hogy az én általam felsoroltakat onnan vettem. Ezeket beszélgetésekből szűrtem le.


2011. júl. 12. 16:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
36%

tudod, mikor fel akarsz tenni egy kérdést, kidobja a hozzá hasonlókat, ezt nem jókedvből csinálja az algoritmus...


nem az a lényeg, hogy itt vadidegenek mit fognak válaszolni arra a kérdésre, amire már századszorra válaszolnak, hanem...


áh, az ilyennek felesleges leírni

2011. júl. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
34%

tök mindegy mert ami hasznos arra téged úgyse vennének fel!

ja és a közgazdász az nem hasznos és nem keresett, csak a miheztartás végett!

2011. júl. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem meg madjnem mindegy hogy mit tanulsz, ha beszélsz két nyelvet folyékonyan, és egy jó egyetemet végeztél el (nem Károli jog, nem Óbudai Egyetem mérnök, nem Heller (ez megvan még egyáltalán?) közgáz), akkor fogsz munkát találni. Ja, nem ártanak a jó jegyek sem, és az, hogy az egyetem alatt szakmai gyakorlat útján szerezz tapasztalatot.
2011. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Orvos, ápoló az keresett...
2011. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

"tök mindegy mert ami hasznos arra téged úgyse vennének fel! "

Miért?

2011. júl. 12. 16:58
 6/37 A kérdező kommentje:

"tudod, mikor fel akarsz tenni egy kérdést, kidobja a hozzá hasonlókat, ezt nem jókedvből csinálja az algoritmus... "


Erre 2 dolgot tudok mondani. Mindenki tehet fel saját kérdést akkor ha már volt hasonló.

A másik meg, hogy át szoktam nézni azokat amit kidob de nem volt köztük számomra megfelelő kérdés.

2011. júl. 12. 17:00
 7/37 A kérdező kommentje:

"tök mindegy mert ami hasznos arra téged úgyse vennének fel! "

A másik, hogy nem úgy állok, hogy ne vegyenek föl. (programtervező)

2011. júl. 12. 17:02
 8/37 anonim válasza:
96%
Szeretném árnyalni a keresett, és jól fizetett műszaki értelmiségi (mérnöki) szakmák legendáját. Az építész(mérnök) szakma korunk nagy vesztese, az egyik legnehezebben megszerezhető (6-10 év)diploma, után jutalmul a legrosszabb kilátások! Ha rosszabbul akarsz élni, mint egy utcaseprő, ha sokat akarsz dolgozni a semmiért, ha soha az életben nem akarsz nyaralni, nem szeretnél művelődni, világot látni, ha egyáltalán nem vágysz saját házra, normális autóra ha nem szeretnél családot, és ha a "felelőtlenül" mégis vállalt gyereidnek sem akarsz útravalót adni, akkor nosza: irány a BME Építészmérnöki Kara! (Én a párommal irígylem a rosszul fizetett orvosokat, nekik legalább kínálnak nettó 80-90 ezerért állást!)
2011. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
azért nem mert ez egy nagy sz@ar ami itt van!
2011. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

"azért nem mert ez egy nagy sz@ar ami itt van!"

Mi a nagy szar?

AZ érvem alá van támasztva cikkekkel.

2011. júl. 12. 17:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!