Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rájöttem, hogy tervezni,...

Rájöttem, hogy tervezni, kutatni, dolgokat jobbá tenni szeretnék; hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretem a biológiát, érdekel az ember egészsége. Érdekel ezen felül a városrendezés, a városok élhetőbbé tétele. Mostanában kezdem realizálni, hogy az is érdekel, hogyan lehet egy gazdaságot, közösséget minél önfenntartóbbá tenni.

Igazából nagyon vonz a kutatás, mert mindent megkérdőjelezek és cáfolok; ezt meg kutatások segítségével tudományos alapon lehet ugye. Viszont lehet nem mindig lenne kitartásom, ezért inkább a tervezés, tervezésben való asszisztálás jön szóba.


Egy nem túl biztató, munkát nem adó szakra jelentkeztem, mert ebben mindent benne láttam, a fenti és fentieken kívüli érdeklődési köreimet. Egy kevésbé színvonalas egyetemre járok - nem akarom szidni, mert jó a légkör, sok tanár aranyos, szeret minket; de sok helyen jobb ez a képzés, ez sajnos tény.

Nem akartam túl nehéz szakot, mert TÉNY, hogy nehezebben tanulok az átlagnál, ezt ideig óráig ellensúlyozza a szorgalmam. Tipikus amíg más bulizik én itthon tanulok, aztán a dogánk ugyanúgy sikerül ember vagyok.

Ahogy megismertem jelenlegi szakom árnyoldalát, rájöttem, vállalnom kellett volna egy nehezebb szakot, max. csúszok kicsit ill. éjt nappallá téve tanulok, a szerethető hivatásért megéri.


Hallgatói szerződésem van... :/

Amúgy aránylag sok ponton volt, kis híján 400 (középszintűek + nyelvvizsga) és kitűnő érettségi.



2012. nov. 3. 12:32
 1/2 A kérdező kommentje:

Szerintetek vigyem keresztül a vitát itthon, vállaljam a 200.000 forint visszafizetését és jelentkezzek újra biológia, biomérnöki (1. helyem volt, máshol próbálnám most), környezettan vagy ezekhez hasonló szakra?

Ti mit csinálnátok?


Az a baj, hogy mire végigviszem ezt a 7 féléves szakot - ha egyáltalán nem csúszok a közgáz miatt :D -, addigra lehet meg lesz reformálva a rendszer, vagy ha nem is, híján leszek sok állami félévnek. Úgyhogy szerintem vagy most váltok, vagy soha.

Erről a szakról lehet menni jó MSc-kre, de ki*****nak mint macskát ****ni az igazán jó jövőt ígérőkről...

2012. nov. 3. 12:32
 2/2 anonim válasza:
Érdekelne, hogy végül, hogy alakult az életed
2015. okt. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!