Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ma volt az első nap az egyetem...

Ma volt az első nap az egyetemen és rájöttem, hogy rossz szakot választottam (nyelvszak, alig értettem valamit). Még átiratkozhatok így év elején egy másik nyelvszakra vagy már késő? (első éves egyetemista)?

Figyelt kérdés
2012. szept. 10. 16:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha igen, akkor mi a teendő? 14.-éig van tantárgyfelvétel,szóval eléggé sürget az idő. Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. szept. 10. 16:22
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Semmi teendőd nincsen, mert nem iratkozhatsz át.

Ideje lenne megérteni, hogy az egyetemi felvételi, és a szakválasztás felelős döntés.

ennek ellenére nap mint nap olvassuk az ilyen meggondoltam magam-mégsem tetszik-mégsem oda-átmennék-visszajönnék kérdéseket...

2012. szept. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Biztos te soha életedben nem tévedtél még. Esetleg meg is indokolnád,hogy miért nem lehet átiratkozni, kioktatás helyett?
2012. szept. 10. 16:45
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Mit kell ezen indokolni? Nem lehet, és kész.

Mi értelme lenne az egész felvételi rendszernek, ha utána ész nélkül ide-oda iratkozhatnál mert meggondoltad magad? Akkor elég lenne valahová felvételizned, aztán majd átmész máshová nem?


De tévedtem már. De ezek a dolgok nem tévedés kérdései szerintem...

(A vasúti átjáróban elgázolt autósokra-gyalogosokra is állandóan előjövő érv: Te soha nem tévedtél még? De igen. Csak nem mindegy mikor és mit tévedsz.)

2012. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Így van, nem lehet, első évben meg főleg nem, később esetleg tantárgy és kreditmegfeleltetéssel talán átvennének másik szakra, de ez nem olyan egyszerű. Max. annyit csinálsz, hogy nem jársz be, lesz*rsz mindent, és jövőre átmész máshova, persze így ugrott egy féléved...
2012. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
És ha államis és aláírta a hallgatói szerződést akkor még fizethet is...
2012. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
költségtérítéses vagyok. köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 10. 18:29
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
a felvételi eljárás meg csak poénból van ugye? természetesen nem lehet átiratkozni. ez az éved már bukfenc. majd jövőre jobban átgondolod.
2012. szept. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Melyik suli?
2016. szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Melyik nyelv?

Francia?

2016. szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!