Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valami komolyabb értelme...

Van valami komolyabb értelme a vezényelésnek mikor énekel az énekkar? Aki énekelt valaha figyelt rá?

Figyelt kérdés
Én 8. éve vagyok énekkaros, mindenféle előadásokon, hangversenyeken lépünk fel. az alt egyik legerősebb hangja vagyok, akire általában a többiek támaszkodnak. de még soha nem figyeltem komolyabban arra, ahogy vezényelnek nekünk...láttam hogy ott hadonászik az ember, de ennyi, sosem "követtem" vagy ilyesmi (azt se tudom hogy kell). ismerem a dalt, tudom az ütemet, éneklem és kész. tulajdonképpen miért van a vezénylés ha anélkül is megy, sőt nem is foglalkozik vele a kar (legalábbis egy része)?

2012. nov. 3. 15:20
 1/2 anonim válasza:
Igazából ha a darab be van gyakorolva, azon kívül, hogy ne csússzunk el, ne essünk ki az ütemből, nincs más jelentősége. Meg szellemi értékként ezzel adod meg a neki járó tiszteletet, hogy figyelsz rá.
2012. nov. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én már 9. éve vagyok énekkaros 1. osztálytól kezdve! Általánosba mindig vezényelt a kórusvezető, középiskolába már nem!

De én úgy gondolom, hogy sokkal jobb ha vezényel, mert akkor látod, hogy mikor kell belépni, milyen sebességgel kell énekelni stb.. Ha valaki ismeri ezeket a kézjeleket, neki csak hasznára lehet, ha figyeli a vezénylést.

Itt középiskolába már sokkal nehezebb ahol nem vezényelnek, mert csak magadra, és a többiekre vagy hagyatkozva. Az azért is rosszabb mert ilyenkor többen később lépnek be mint kellene (rosszabb esetben előbb), mert többen "várják" a többieket, hogy mikor kell!

Tehát én szerintem nagyon hasznos a vezénylés és érdemes rá figyelni!

16/F

2013. ápr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!