Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme a kisérettséginek?...

Mi értelme a kisérettséginek? Ezt meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Tehát, 1. kérdésem h mi értelme a kisérettséginek? Ez csak egy felmérés az iskolának h a diákok milyen szinten állnak, vagy ennek az eredménye megy az oktatási hivatalba, és lesz ennek következménye a nagy érettséginél vagy továbbtanulásnál is?

A 2. kérdésem pedig az, h az idén kell választanom egy kisérettségi tantárgyat, és ha én mondjuk a földrajzot választom, de jövőre biológia, kémia faktra megyek, akk a föci kisérettséginek semmi értelme nem volt? illetve meg lehet ezt csinálni?

előre is köszönöm az értelmes válaszokat!


2012. szept. 20. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, semmi nem múlik ezen, legfeljebb az évvégi jegyed lesz jobb vagy rosszabb miatta.
2012. szept. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, ezt mondták nekünk is h plusz-mínusz 1 jegy lesz a befolyása az év végi jegyekben.
2012. szept. 20. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért az érettséginek mi értelme? 20% kell a ketteshez és soha nem fogod a megtanult dolgok nagy részét hasznosítani. Meg kell csinálnod aztán csá.
2012. szept. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: kivéve hogyha egyetemre mész...

amúgy már 25%-tól kettes

2012. szept. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van értelme a kisérettséginek.

Nekem tavaly 3 tárgyból volt szóbeli kisérettségi és nagyon jó volt. Egyrészt nagyon befolyásolja az év végi jegyet, de ami fontosabb, hogy ad egy képet az akkori tudásodból. Ez a tanárnak is fontos lehet, hiszen látja, hogy milyen szinten vagytok, mi megy jól és mi megy kevésbé jól, mire kell még rágyúrni az érettségiig. És te is kapsz egy képet a tudásodról. Látni fogod, hogy mi megy jól, mi megy kevésbé jól. Ami szerintem a legfontosabb, hogy ha komolyan veszed, akkor akarva akaratlanul is vizsgahelyzetben érzed majd magad, ez azért jó mert, érettségi előtt szerzel némi tapasztalatot. Belelátsz a dolgokba, látni fogod, milyen szituációkra lehet számítani stb. :)


Egyébként ez csak az év végi jegybe számít bele, a továbbtanulásnál nem fog számítani. Szerintem föciből nincs értelme kisérettséginek, ha tudod, hogy nem abból fogsz érettségizni. Ha biosz, kémia faktos leszel, gondolom ez irányban akarsz továbbtanulni, ezért szerintem ebből kettőből kellene választani kisérettségi tárgyat.

2012. szept. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1 Ad képet a tudásodról!

2 Ha egy egy tétel nehéz /nem tudja senkise megtanulni/ akkor azt a tanár kicseréli -legalábbis nálunk

3 Tanároknak is felmérés, mivel az érettségin mindennek simán kell mennie. Tehát szóbeliztetni 6 óráig lehet /úgy tudom/ és meg van adva, hogy hány napig tarthat az egész szóbeli. Nos ezt is felkell mérni a tanároknak, hogy belefogunk e férni abba a néhány napba, s milyen ütembe. Mert ha nem akkor variálni kell az ütemet, hogy beleférjünk...

2012. nov. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!