Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye az...

Kinek mi a véleménye az egyetemi, ill. főiskolai képzésekről?

Figyelt kérdés

Úgy értem megéri szenvedni egy alapképzéssel annyit, vagy érdemes inkább valami hasznosabb OKJ-s képzést elvégezni?

Mérnök informatikusnak tanulok, de nagyon nem tetszik, melléfogtam. Megérné ott hagyni egy mozgóképi animátor OKJ-s képzésért? (+ a multimédia az, ami igazán vonz)



2012. nov. 4. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb főiskolai/egyetemi, illetve sok okj-s képzésnek is megvan a maga haszna, helye és ideje. Felesleges összehasonlítgatni, szerintem.

Ha nem tetszik a szak, amit tanulsz, akkor könnyen lehet, hogy megérné váltani, cak mérlegelni kell előtte a lehetséges következményeket. De azért a jövődre nézve sokat jelenthet, hogy elvégzel egy szakot, amit nem is szeretsz, vagy átnyergelsz egy másikra, ami talán nem olyan keresett, esetleg nem fizet annyit, de szívesen végzed a munkád.

2012. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Hát még mérlegelni van időm, csak kíváncsi vagyok mások véleményére/tapasztalatára. Az viszont igaz, hogy valamilyen szakmai tudás elsajátítása az elengedhetetlen.
2012. nov. 4. 21:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez már alap. Csak egy érettségivel (nem is beszélve a 8 általánosról, vagy annyiról se) legfeljebb a legalja munkákra veszik fel az embert...

Viszont csak mert valakinek egyetemi diplomája van, az nem azt jelenti, hogy könnyebben el tud helyezkedni (hajjaj, hány frissdiplomás megy el gyorséttermi kiszolgálónak, árufeltöltőnek, vagy hasonlónak, mert nem találnak mást :/ ), csak annyit, hogy olyan helyekre is jelentkezhet, ahol az adott diploma elvárás, illetve ugyanazért a munkáért elviekben kérhet több pénzt, mint aki csak szakmunkást végzett.

2012. nov. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm, akinek a mozgóképi animátor végzettssége van me, de életében nem dolgozott vele..akkor inkább graikus legyél. Ha nem tetszik a szakod, akkor ne végezd el..túl sokat dolgozik az ember életében ahoz, hogy utálja..megrontja az esetleges boldogságot, ha minden nap undorral mész dolgozni...
2012. nov. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt elég rossz olvasni, hogy nem dolgozott az ismerősöd vele :S persze azért még jobban szétnézek, hogy miket lehetne elvégezni, mert az nagy igazság, hogy akinek az a munkája amit szeret csinálni, egy napot se kell dolgoznia az életben :) De egyébként így hallgatóként, ezt a mocskos főiskolás rendszert nem kívánom senkinek... elveszi az embernek azt a kevés kedvét is a tanulástól :/
2012. nov. 4. 21:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de inkább előre tudd, mint utána! Igen, fontos, hogy az ember szeresse a munkáját.
2012. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

szerintem ne hagyd ott ha már neki fogtal jarj a végére

bár az alap képzés legyen meg

2012. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!