Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy OKJ-s képzés?...

Milyen egy OKJ-s képzés? Milyen az oktatás színvonala? Mi a véleményetek az OKJ-s képzésekről úgy általában?

Figyelt kérdés
Idén szeptemberben szeretnék menni egy OKJ-s képzésre, és nem tudom, hogy mennek az ilyen képzések!
2012. jan. 30. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Az iskolától is függ és szaktól is. Nővérem műkörmösnek tanult és hát tényleg csak teljesen az alapokat tanulták, amivel önmagában semmire nem ment volna, így külön kellett órákat vennie egy másik műkörmöstől, hogy vigye is valamire. Én fogászati asszisztensnek tanulok egy másik suliban. Nálunk szombatonként vannak az órák, van amiből házi tesztet íratnak, van amiből zh van, hiányzásokat is igazolni kell, gyakorlatra is kell majd venni, tehát komolyan veszik az egészet.
2012. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én már három OKJ képzést is elvégeztem.Szerintem szinvonalas képzések és ha kérsz hozzá Europass bizonyitványt is,akkor az unión belül bárhol elfogadják.Az Europass kb.3ezer Ft és megválaszthatod,hogy milyen nyelven állitsák neked ki.

Ülsz az iskola padban,a tanár leadja az anyagot,majd vizsgán számonkérik.ÁlltalAban van írásbeli és szóbeli vizsga egy vizsga bizottság elött.

Szóval olyan mint egy nappali vagy esti iskola.

2012. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én most csinálom a 2. okj-t, mindkettőért fizettem, mind a kettő kalap kaki.
2012. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó miért rossz szerinted az OKJ-s képzés? Kifejtenéd bővebben?
2012. jan. 30. 20:09
 5/8 anonim ***** válasza:

igen. mivel csak fizetőssel van tapasztalatom, arról beszélek.


Mindkét esetben sokkal több volt a meghirdetett óra, ehhez képest minden nap 'most hamarabb elmehettek 3 órával!!' - hiába hiányzik nekem az az óra...


Elég nagy lehúzás, és nem tanultam túl értelmes dolgokat. Kb a megkapott tankönvyekből táplálkozom, annyira laza, hanyag az egész, totális káosz. Tulajdonképpen csak a papírért fizetsz.

2012. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. jan. 30. 20:46
 7/8 Szana33 ***** válasza:
én most pénzügyi-számviteli szakügyintéző(középfok) szakon vagyok és nem fizetősen, mivel ez az első szakmám és ezt az állam még fizeti,... mi örülünk ha el is maradozik egy egy óra,ami elég ritka dolog...a tánorok aztán nem sajnálják tőlünk a tudást, és el is várják, hogy azt tisztességgel megtanuljuk,szóval a színvonallal nincs is probléma...elég kemény, de el lehet végezni, szerdán 10 és pénteken 5órám van(a többi napon7/8) úgyhogy általában napi 8 órám van.
2012. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2012. febr. 1. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!