Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leírná valaki a ph számítás...

Leírná valaki a ph számítás elméletét?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az oxónium vagy a hidroxid ion koncentrációjának vesszük a 10-es alapú logaritmusát -1-gyel megszorozva (attól fügően hogy sav vagy lúg-e az oldat). Viszont bizonyos esetekben másként számolunk (én úgy tudom azért mert olyankor nem erős sav és erős bázis reagál, hanem erős sav/bázis gyenge bázissal/savval, vagy gyenge sav/bázis gyenge bázissal/savval-javítsatok ki ha tévedek, mert egyáltalán nem értek hozzá). Szóval az kéne, hogy valaki leírja az egyes eseteket képlettel együtt (a puffer felismerés, azzal való számolás is kéne, meg hogy milyen dolgokra kell általánosan figyelni). Már sok helyen kerestem de sehol sem találtam egységesen, a különböző variációkra, esetekre lebontva a számításra vonatkozó elméletet, és az egyes esetek is teljesen összemosódnak nekem. Légyszi valaki írja le, mert nagyon el vagyok veszve!

2012. nov. 5. 00:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Hol tanítanak ilyeneket?
2017. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!