Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy iskolában kötelező a lányoknak copfba kötött hajjal járni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha így akarják, legyen. Nem kötelező odajárni, szóval hozhatnak ilyen rendelkezést.
2012. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg megvan a pedagógiai indoklása, még ha nem is értek egyet vele.
2012. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Hát erről a Matula jut eszembe... Amúgy nevetséges szerintem.

Vannak szabályok nyilván, amit minden további nélkül megértek és elfogadok, pl. ne legyen lila haja valakinek az iskolában, ne legyen tetoválás, vagy nagyon mini szoknya...

De azt azért hadd döntsem már el, hogy milyen hosszú a hajam (jó, mondjuk ne kopasz, vagy felnyírt), és hogy copfban hordom-e.

Van egy határ, amin belül nem szólhatnak bele az egyéni stílusba, azon belül nem fogadok el előírásokat. Azon kívül viszont igen. Ezt érezni kell, és megtalálni a normális egyensúlyt.

Szerintem a copf előírása már nem az.

2012. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskola?

Amúgy szerintem az lenne a normális ha a lila hajért se szólnak :D

2012. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, általános. Köszi a válaszokat :)
2012. nov. 9. 21:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont copf? Engem k*rvára irritál pl, ha ott lifeg a nyakamba a hajam. Ha ki van engedve azzal nincs baj, de maga a copf ott hintázik a tarkómnál... ha nagyon muszáj kontyba kötöm. Tehát egészen konkrétan lófarokba kell, vagy annyi a lényeg, hogy legyen eltűzve? Egyébként nekem is a Matula jutott eszembe kapásból :)
2012. nov. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Az előző kommentemet kitöröltem. Hoszzú volt és sok a felesleges infó. Szóval:

Hogy képzelik, hogy megvonják tőlünk a szabad egyéniségi jogot?? Hol vagyunk, észak-koreában, ahol a nők 7 féleképpen vághatják le a hajukat? Ha jobban belegondolok, ez még rosszabb. Ha katonai suli, akkor oké, természetesen, de ha nem....

2013. márc. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az Abigélben olvastad? :-)

Nem hiszem, hogy bárhol lenne még ilyen, de javítsatok ki, ha tévednék...

2013. márc. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, nálunk volt ilyen még az év elején. Kijelentették, hogy semmi smink, bizsu, kibontott haj. Egy ideig be is tartottuk, aztán valaki megszegte, később már be se tartotta senki. Most is csak akkor szólnak érte ha valamelyik tanár bal lábbal kel. Kb 2 hónapig ment ez a hajmegkötősdi, szerencsére :)
2013. márc. 21. 18:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ miért kötelező. Nálunk a szakmai gyakorlaton volt ez, hogy se ékszer se kibontott haj, mert veszélyes lett volna ha bármibe beleakadsz vele. (mezőgazdasági suli)

Viszont ha csak ok nélkül van így, mert valakinek így tetszik akkor hülyeség.

2013. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!