Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is sok amit...

Szerintetek is sok amit fizetünk összességében a tanároknak?

Figyelt kérdés

2 külön tanárhoz járok. Az angol tanár 3600 ft-ot kér el 2x45 percért. A matek tanár pedig 2000 ft-ot. Ez a matek tanár olyan hogy ha 3 órát vagy ha csak 1,5 órát vagyok nála akkor is 2000 ft az óra, mert ő leginkább alkalmat számol... Jah am emelt matekra készülök és nyelvvizsgára.

Heti egyszer járok mindkettőhöz, ami azt jelenti 5600 ft/hét.

Anyum azt mondja (mert már 2-3 éve járok különféle tanfolyamokra, stb) hogy ennek így nincs értelme, nem látja eredményét. Ugyanis nemrég szembeültem azzal hogy nem is olyan egyszerűek a nyelvvizsgán kapott feladatok mint amiket eddig "gyakoroltunk". És mondtam anyumnak hogy a decemberi vizsgát nem tudom megcsinálni...

Szerintetek ha jobban ráfekszek az angolra, sikerülhet magántanár nélkül? Csak mert gyakorlatilag már mident tudok, csupán gyakorolni kell és persze a szókincsemet is fejleszteni kell... Mert gyakorolni itthon is tudok...

Anyum azt is monta még hogy ha így folytatom nekem még diplomám se lesz... Hát neki általában mindig igaza van... Akkor most ne menjek egyetemre? Ne legyek mérnök? Akkor mi? Mit tanuljak? Minek? Szerinte úgyis egy kalap szar vagyok...


2012. nov. 10. 08:46
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem az a sok, amit a tanárnak fizettek, hanem az a kevés, amit te tettél hozzá. Mi az, hogy otthoni gyakorlással? Eddig nem gyakoroltál otthon? Attól, hogy heti egyszer elmész a tanárhoz, nem lesz sem emelt matekod, sem nyelvvizsgád. Ahhoz heti 6-szor (minden nap) otthon is foglalkoznod kell(ene) vele. Ha anyagilag bírjátok, járj el a tanárhoz, mert ő tud segíteni, ha elakadsz, de otthon amelett is nagyon sokat kell gyakorolni, különben tényleg nincs értelme. Ha mérnök akarsz lenni, készülj fel arra, hogy az egyetemen ennél sokkal-sokkal többet kell majd matekoznod. De ne kifogásokat keress, hogy miért nem mész egyetemre, hanem tedd oda magad.
2012. nov. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem jártam semmilyen külön tanárhoz, mégis minden érettségimet sikeresen írtam meg jelesre, ez nem a tanárokon múlik, minden csak rajtad. (na persze, ha hetente elmész nagyon sokszor külön tanárhoz rá vagy utalva, hogy figyelj, és ha lusta vagy a tanuláshoz, ez beválhat) Én otthon mindig magamtól tanultam, nem kellett erőltetni. Mondjuk én viszonylag szerettem tanulni nagy dolgozatok előtt, mert kihívásoknak fogtam fel, amit az osztályunknak kis része volt képes megírni jelesre (tipikusan ilyen volt a magyar vagy a töri, ahol 3-4 oldalt 20 perc alatt kellett leírni a dolgozatban, attól függ mit kaptál) Amiből pedig emelteztem (kémia) az meg érdekelt és ha valamit nem értettem zavart, így volt, hogy csak úgy önszántamból is nekifogtam tanulni, értelmezni. Szerintem ha lesz*rod a matekot, a fizikát, a kémiát ne menj mérnöknek. Engem érdekel a kémia mégsem mérnöknek tanulok, pedig matekom is jeles és a kémiám is, sőt dicséretet is kaptam. Ehhez elhivatottság kell. JA az más kérdés, hogy az összes mérnöki szakra a ponthatár szinte csak 400 alatt van, így még a legbutább is bejuthat. Különösen igaz ez az összes műszaki oktatást indító egyetemre a BME-n kívül. Nevetséges... Bezzeg, ami engem érdekel az csak államilag támogatotton indul. Na jólvan.
2012. nov. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs, azt hittem hogy az alap dolog, hogy itthon is készülsz a vizsgákra, érettségire... Szóval én a magántanár mellett itthon is tanulok...
2012. nov. 10. 16:20
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:

"JA az más kérdés, hogy az összes mérnöki szakra a ponthatár szinte csak 400 alatt van, így még a legbutább is bejuthat. Különösen igaz ez az összes műszaki oktatást indító egyetemre a BME-n kívül. Nevetséges... Bezzeg, ami engem érdekel az csak államilag támogatotton indul."


Remélem nem olyan szakon tanulsz, amivel majd emberekkel kell foglalkoznod ezzel a mély lenézéssel, ami a válaszodból sugárzik. Amúgy a BME-re 400 pont alatt bejutó mérnök-hallgató miért okosabb a más műszaki képzést nyújtó egyetemre u.a. pontszámmal bejutónál? Mérnök informatikus szakra például 3 éve magasabb a veszprémi egyetemen a pontszám, mint a BME-n.

2012. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki nem jó matekból, még lehet mérnök. Nagy valószínűséggel nem diagnosztizált diszkalkuliás vagyok két mérnöki diplomával (gépészet). Természetesen iszonyatosan ráfeküdtem a matekra, én is magántanárhoz jártam rengeteg ideig. A károgók ellenére mégis megcsináltam az egyetemeket és most van egy jól fizető munkám is. Meg lehet tanulni bármit, amihez van elég lelkesedés és kitartás! :) Anyukádnak pedig gratulálok, olvasd csak el nyugodtan a mérgező szülők című könyvet.
2022. szept. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!