Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanároknak miért van mindig...

A tanároknak miért van mindig igazuk?

Figyelt kérdés
még akkor is, ha nem is.
2011. dec. 28. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert rebellisek és akik most tanárok azok a szocializmusban nevelkedtek. Úgy gondolják hogy az nem lehet, hogy ők 4-5 évig ültek az egyetem padjában és ezalatt valaki tanári segítség nélkül megtanult valamit jobban amit nekik nem sikerült még tanárok segítségével sem. Ez teljesen általános.
2011. dec. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert CSAK!
2011. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Mert 12-17 évesen azt hiszik magukról a gyerekek, hogy ők iszonyatosan tudnak mindent az életről és ismerik az összefüggéeket és rengeteg tapasztalattal rendelkeznek, tudják minek mi a hosszú távú következménye.


Az esetek maradék 98%-ban viszont tényleg a tanárnak van igaza.

2011. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó van igazság abban is amit te mondasz. Én is láttam már hogy okoskodik a gyerek, meg azt hiszi hogy mindennek úgy kell lennie ahogy ő képzeli, de a tanár szemétséget is a saját bőrömön tapasztaltam bár nem olyan sokszor. Ugye nem arról van szó, hogy a tanulás meg ez az, hanem például ha történt valami és megpróbáltam elmondani hogy mi történt, nem hitte el ha a fene fenét eszik se, csak úgy lehet ahogy ő gondolja. Olyankor nem maradt más mint lenyelni a békát, majd felrobbantam pedig. Láttam ezt sok gyereknél. És tényleg főleg azok a szocializmusban nevelkedett idősebbekkel volt így, de azért volt egy-két fiatalabb g*ci is. Persze nem kell rosszat csinálni, na de nem is mindig voltam hibás, csak megtörténik...
2011. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt nem kell a gyerekekre fogni. Rengeteg olyan dolog van, amiben a tanároknak tényleg nincs igazuk. És ez nem az esetek 2%-a. Csak éppen nincs megfelelő szervezet, aki védje a diákok jogait.

A mi iskolánkban rendszeres volt, hogy egyes tanárok hetekig ültek a dolgozatainkon. Persze azt elvárták, hogy mi minden órára készüljünk, házit írjunk. Milyen érdekes! Ezek szerint a diploma megszerzése után már az embernek nincsenek kötelességei.

Az meg a másik kedvencem, hogy gyakorlatilag nem volt olyan tanár, aki pontosan tolta volna be az arcát órára. Persze ha a diák elkésett, akkor azt azonnal felírta! Megint csak az derül ki, hogy diplomás embernek nincsen kötelezettsége, még akkor sem, ha fizetést kap érte. És lehet azzal takarózni, hogy nehogy már a taknyos gyereknek legyen igaza, miközben ő évekig főiskolára, egyetemre járt.

Itt a GYIK-en még durvább dolgokat olvasok. Komolyan, olykor meglepődök, hogy magukat felnőttnek mondó emberek milyen gyerekesek tudnak lenni.

Persze ezek a tanárok követelik a magasabb fizetést. Kérdem én, mire föl? Amíg nem tanulnak meg bizonyos szabályok szerint élni, addig elégedjenek meg ezzel.

2011. dec. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"98%-ban viszont tényleg a tanárnak van igaza." vagyok.


Hetekig ül egy dolgozaton, mert az eredmények nem időre kellenek. A diák felé NINCS elszámolási kötelezettsége, akkor javítja ki, amikor neki jól esik. Késni az óráról nem szép egy tanárnak, de neki nem kötelessége pontosan ott lenni. Őneki az anyagot kell leadnia és normál esetben fegyelemre és precizitásra nevelni - ami érdekében lebAszhatja a késő diákot. Ez a jogvédő szervezet is kicsit sánta, olyan szinten nem sérülnek a jogai a diáknak, hogy azzal érdemlegesen lehessen foglalkozni.

-Nem indokolta meg miért kaptál karót?

-Ki a fszt érdekel


-Ugyanolyan jól feleltél, mint a Marika, de csak hármast kaptál?

-Ki a fszt érdekel, majd legközelebb jobban elmondod vagy kevesebbet beszélsz vissza


Satöbbi...


Az általános és a középsuli egy Naaaagy-naaaagy burok, ami eltakarja a valóéleti szivatásokat. Egyetemen és fősulin már valódi szOpatások vannak, konténerszám sztorikkal, hogy hogy szopatja szét az embert a vizsgabiztos és a tanulmányi osztály. Amikor 16:03 kor a Miskolcinak azt mondja a dunaújvárosi T.O., hogy iskolalátogatási papírt csak 16:00ig ad ki, jöjjön vissza holnap (iskolalátogatási kell a munkahelyre, hogy igazolni tudja a hiányzását). Ja és az illető előbb eljött az óráról, majd sorban is kellett állnia 15 percet.

Vagy kollegámnak 10 nap alatt kellett felkészülni egy könyvből, amit budapesten sehol nem lehet kapni. Tanár válasza: "A vidéki antikváriumokban még lehet kapni". És mint mondtam -kollegám- tehát emellett dolgozik.


Szóval kellenek ezek a miniszivatások, hogy ha kikerülnek a diákok az életbe önmaguk oldják meg a problémát és ne nyivákoljanak a jogaikért, hogy más oldja meg helyettük.


Ui: nem vagyok tanár de közel a 30 hoz, én is végigszOptam ezeket és gyakran én is így gondolkoztam. Előbb-utóbb mindenki rájön és csak mosolyog ezeken a nagy kemény szivatásokon :)

2011. dec. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A diák felé NINCS elszámolási kötelezettsége, akkor javítja ki, amikor neki jól esik."

Lehet, hogy általánosságban nincs, de ez elég nagy baj is. Szerintem kellene, hogy legyen. Pontosan ezért tűnik úgy egy diáknak, hogy a tanároknak nincsenek is kötelezettségeik. És ezért születnek ilyen kérdések.

Amúgy a mi iskolánkban konkrét szabály volt a házirendben arra, meddig kell kijavítani egy dolgozatot. Volt, akit ez nem érdekelt.


"Késni az óráról nem szép egy tanárnak, de neki nem kötelessége pontosan ott lenni."

Tudtommal meg az, ez munkaköri leírása egy tanárnak. Mivel órabért kap, és nem teljesítménybért. Szóval csak ne legyen elszállva magától, hogy de ő kevesebb idő alatt is leadja az anyagot.

Amúgy még nem is lenne bajom azzal, hogy késik, ha tényleg leadná az anyagot, és mondjuk nem a szünetünkbe lógna bele ezzel. De ilyen is előfordul.

Az meg szimplán képmutatás, hogy ő leb*szhatja a diákot késésért, miközben ő maga is késik. Nem hiteles. Ez olyan, mint amikor a dohányos szülő arra próbálja nevelni a gyereket, hogy ne dohányozzon. "Kissé" hiteltelenül hangzik.


Mondom, ezek ilyen apróságok. Itt a GYIK-en olvastam már olyat, hogy bizonyos embereket kinézett a tanár, és akkor őket folyamatosan szívatta. Ez meg tipikusan gyerekes viselkedés, amit egy pedagógusnak nem lenne szabad megengednie magának. Szerencsére nekem ilyen tanáraim azért nem voltak.


Én egyébként már másfél éve egyetemre járok. Nem érzem azt, hogy olyan nagy szopatások lennének. Más a követelmény, ennyi. De épp most készülök majd írni valami felettes szervnek, mert nem voltak képesek a TVSZ szerinti időpontban meghirdetni a következő féléves tárgyainkat. Én nem gondolom úgy, hogy mindent szó nélkül kellene tűrni, ha középiskola, ha egyetem, ha munkahely.

2011. dec. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!