Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan valaki, aki már...

Van itt olyan valaki, aki már leszokott a halogatásról?

Figyelt kérdés
És HOGYAN? :)
2012. nov. 12. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

"holnaptól nem halogatok semmit" :)


Teljesen nem sikerült róla, de egyszer kellett egy NAGY elhatározás, hogy nekiálljak a dolgoknak, amiket halogatok már régóta. Nagy élmény volt az a könnyebbség, amit utána éreztem, hogy minden megvan, nem kell azon agyalnom, hogy mikor csináljam meg. Azóta, ha valamit nagyon halogatni akarok, megpróbálom ezt az élményt felidézni magamban és rögtön könnyebben rá tudom magam szánni a cselekvésre.

2012. nov. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam le róla, hogy azt mondtam magamnak: mostantól pedig csak cselekszem, nem gondolkodom. Kizárom a gátlásokat, frusztrációkat. Csak cselekszem, mint egy robot, ami erre van programozva. Ez be szokott jönni.
2012. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én inkább rászokni kezdek... De szerencsére még nem teljesen.


Egyrészt ha halogatok, akkor bepánikolok és a felgyűlt dolgokkal, én esetemben tananyaggal nem tudok megbirkózni. Nem tudom ezt megfogalmazni, mire gondolok pontosan, de... Pl. gimiben is TZ előtti délután tanultam mindent, csak a TZ-s tantárgyat nemigen.

Másrészt tudom magamról, hogy nehezen tanulok illetve nem elég egyszer átvennem.

Harmadrészt megnyugtató, ha nem lazsálok, és megnyugtató a tudat is, hogy tényleg megtettem mindent, ami tőlem telhet. Pl. most is már tanulok pénteki zh-ra, mert nem látom értelmét csütörtök délutánig halogatni. :D Akkor úgyis az lenne, hogy bepánikolhatok, és csütörtököt mond a koncentrációs készségem. :D Lehet az is, hogy a hátralevő idő kevéssége motiválna és pont, hogy jobban tudnék akkor du. koncentrálni, mint most egész héten, de akkor meg az lépne be, hogy nem elég egyszer. Másnapra a felére nem emlékeznék.

2012. nov. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!