Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A nap folyamán melyik időszak...

A nap folyamán melyik időszak alkalmas arra, hogy az agy akkor fogja fel legjobban a tanultakat? Reggel? Déltán? Este?

Figyelt kérdés
2008. máj. 24. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Ez tőled függ. Este a legkevésbé... egy fáradt nap után... de vannak olyanok, akik korán éberek - és vannak, akik később.
2008. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személy szerint reggel,de ez egyénfüggő. Általában az emberek nagy részének reggel, de van olyan barátnőm akinek este felé fog jobban az agya.

Ezt te is megtudod magadon állapítani,próbáld ki, h egyik nap reggel tanulod meg az órára az anyagot, máskor pedig este felé. Amelyiknél jobban és több infó megmaradt, abban az időszakban tudtál jobban koncentrálni.

2008. máj. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Nekem a hajnal 4-5körül fog jól az agyam.De most a kutatók rájöttek,hogy ebéd után kell egy jó nagyot(1-2órát)aludni,hogy az agy feldolgozza az addig kapott információt,így ha te ezután leülsz tanulni elvileg jól kell fognia az agyadnak.
2008. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
érdekes nekem este hat után megy jól a tanulás...de sztem ez egyénfüggő,kísérletezd ki hogy számodra mi a jó...
2008. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én délután és éjjel tudok leghatékonyabban tanulni
2008. máj. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én este és kora reggel tudok a legjobban. De ez tényleg nagyon egyénfüggő, neked kell kitapasztalnod.
2008. máj. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én általában késő délelőtt - kora délután tudok jól tanulni. Szerencsére ezt meg is tehetem, nem köt az órarend, mert itthon vagyok GYED-en, és a babám délelőtt és délután pont ilyenkor alszik egy-egy órácskát, ilyenkor szoktam tanulni. De az is lehet, hogy mivel nekem ez az összes idő, ami az érdembeni tanulásra adott, így az agyam pont ezért működik ilyenkor hatékonyabban. Szóval lehet, hogy ez fordítva van, nem az időtől függ a tanulás minősége.
2008. máj. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg reggel és délután, amikor még friss és kipihent vagy:)

Gyakorlatilag nekem az este jött be.

2008. máj. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szánj rá egy nyugis hetet hogy leteszteld magad. Próbálj különböző napszakokban és körülmények között tanulni, és figyeld meg mikor megy legjobban. A rágózás állítólag pozitívan hat, a zajok negatívan, a beszéd borzasztóan, egy nagy evés után pedig szinte esélytelen.
2008. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Szia! Én általános 6-7. osztályban ráálltam a reggeli tanulásra, és azóta szinte csak akkor tanulok. Vizsgáim előtt kelek reggel fél ötkor... De a legtöbben inkább éjszakáznak, és úgy megy nekik. Szerintem örökérvényű szabály, hogy amelyik részén a napnak aktívabb tudsz lenni, a tanulás is akkor fog jobban menni. Ha "pacsirta" vagy, akkor reggel, ha "bagoly", akkor éjjel. :)
2008. jún. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!