Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen játékos feladatok...

Milyen játékos feladatok lehetnek egy nyelvtan órán általános iskolában?

Figyelt kérdés
6. vagy 7. osztályosoknak kb. Olyan játékos feladatok, amivel a tanulást játéknak/játék feladatnak érthetik a tanulók?

2012. nov. 15. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a leíró nyelvtan szerint haladsz, akkor 6.-ban a szófajok a téma, ami a lehetőségek tárházát adja.

Én pl. 6.-ban

- szókártyát használok

- szótagokból kell szavakat kirakni

- rejtvényeket készítek,ahol az adott szófaj szavai a megoldások

- számnevek tanításánál pl. viszek borítékot, csekket, amit közösen töltünk ki

- földrajzi nevek helyesírásánál térképet böngészünk

- mellékneveknél csináltam olyat, hogy egy dobozba beletettem tárgyakat, amiről tapintás útján el kellett mondani, hogy milyen, a többieknek pedig ki kellett találni, mi a tárgy

- szoktam szavakat-rajzokat párosíttatni táblánál

- interaktív tábla is jó lehetőségeket ad

- ige, főnév keltetés

- szófaj - szólánc

- szótaglánc


7. osztályban a mondatelemzés már nehezebb dió, ott szavakból mondatokat készítünk, ugyanúgy szókártyákkal pl.; ágrajzra mondatot írunk; csoportokban minden csoport más mondatrész, úgy alkotunk mondatot; játsszuk a ki-kivel-hol-mikor-mit csinált játékot.

2012. nov. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!