Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valamilyen (anyagi)...

Van valamilyen (anyagi) állami támogatás felsőfokú szakképzés idejére (érettségi után)?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Leérettségiztem. Felvettek egyetemre. Fél év után el kellett jönnöm mert nem bírtuk anyagilag. El kezdtem állást keresni. Hát, a jelenlegi gazdasági helyzetben nem volt túl sok sikerem. Időnként akadt valami alkalmi munka, néhányszor nagyon átvertek, és sehol sem jelentetek be (még "állandó jellegű" állásoknál sem).

Nemrég beiratkoztam egy felsőfokú, 2 éves szakképzésre (munkaügyi hivatalnak nincs köze hozzá, nem rajtuk keresztül történt). Államilag támogatott (mivelhogy az első szakma/diploma megszerzését az állam állja), tehát szerencsére nem kell súlyos pénzeket fizetnem rá.

A problémám az, hogy nagyon szegény a családom, már alapból az volt, most a válság miatt még rosszabb.

Ennek tetejébe apám sem akarja fizetni anyámnak a gyerektartást a képzés idejére (úgy tudom, hogy kötelező lenne, de így ez havi mínusz 25.000).

Azt tudom, hogy családi pótlékra jogosult leszek (gimnázium alatt a rendszeres gyermekvédelmi is járt), de így ez még mindig nagyon kevés, épp, hogy a létminimum meg van:hitel,rezsi, és szerény mennyiségű-minőségű élelmiszer.b Olyanokra, hogy tömegközlekedés, ruházkodás, már nem nagyon jut. Pláne nem arra, hogy valahogy előrébb lépjek az életben.

A nagy kérdés az, hogy van-e valami támogatás amit igénybe tudnék venni?

Pl.: hallottam valami keresetpótlékról vagy miről amit azoknak a munkanélkülieknek adnak akik elmennek valamilyen szakképzésre. A képzés ideje alatt havonta kapnak egy megállapított összeget. Ezzel mi van?


Nagyon szükségem lenne a pénzre, mert már utolért néhány elkerülhetetlen kiadás, pl.: bérlet - muszáj valahogy el is jutnom arra a szakképzésre, ruha - valamit fel is kéne vennem, nagyon rég volt már, hogy ruhát tudtam venni magamnak, szinte az összes ruhám "lekopott rólam"(véglegesen elhasználódtak), mert már nagyon régiek voltak. Anyám gyakran mos, de két mosás között még így is van, hogy nincs már tiszta ruhám amit felvehetnék, pedig kéne.


2009. aug. 16. 02:57
 1/1 A kérdező kommentje:

Ha a képzés ideje alatt végzek valamilyen diákmunkát, az meggátolja, hogy kapjak valamilyen támogatást?


magamról annyit, hogy 20 éves fiú/férfi (amelyik tetszik) vagyok, érettségivel, és jelenleg munkanélküli.

2009. aug. 16. 03:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!