Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet újra jelentkezni arra a...

Lehet újra jelentkezni arra a szakra, ahonnan kirúgtak egyetemről?

Figyelt kérdés
3. tantárgyfelvételnél sem sikerült sajnos abszolválnom a vizsgát,viszont a diplomához szükséges 180 kreditből már 165 megvan. Ha az egyetem megszüntette a jogviszonyomat, mert harmadjára sem sikerült a vizsga,most télen jelentkezhetek újra arra szakra és elfogadtathatom az addig megszerzett krediteket?
2012. nov. 22. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem jelentkezhetsz, a krediteket nem biztos, hogy mind elfogadják, mert a beszámításoknak vannak feltételei, pl. csak a 4-5-ös érdemjegyet fogadják el, stb. Az biztos, hogy azt nem tudod megcsinálni, hogy fél évig jársz 3 tárgyra, aztán lediplomázol. A valahány (sok) évet végig kell csinálnod újra.

Inkább próbálj kérvényt írni, hogy vegyenek vissza, hivatkozz a zűrös családi életedre, szerezz igazolást, hogy pl. pszichés betegséged miatt nehezebben tudtál tanulni, és kérj méltányosságot. Persze ezt hónapok múlva nem lehet megtenni, csak azonnal.

2012. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Jelentkezhetsz, és általában minden kreditet elfogadnak, mivel náluk szerezted. Ha máshol folytatnád, ott az intézménye válogatja, hogy mit fogad el, de nekem az a tapasztalatom, hogy inkább igyekeznek ebben segíteni, mint hátráltatni.
2012. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Jelentkezhetsz és el is fogadtathatod az elvégzett tárgyaidat, mert joszabályilag el kell fogadniuk, ha 75%-ban megegyezik az elvégzett és az elfogadtatni kívánt tárgy.


Arra azonban számíts, hogy az államilag finanszírozott féléveidbe beszámít az, amit már elvégeztél. tehát ha egy 6 féléves alapszakon vagy, ahol ugye 8 államilag finanszírozott félévet használhatsz el, és mondjuk elhasználtál eddig 5 félévet. Akkor amikor újra felvételt nyersz, már csak a maradék 3 félévvel gazdálkodhatsz. (Ez csak akkor van így, ha ugyanarra a szakra mégy, amelyiken már tanultál.)

2012. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ugyanott folytatnám,köszönöm!
2012. nov. 22. 14:06
 5/7 anonim ***** válasza:
igen. legalábbis eddig tuti lehetett, mert én is ismertem ilyen arcokat, de viktorék most babráltak a törvényekkel így már nem vagyok benne biztos.
2012. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia ne haragudj, de végül mi lett veled? mert hasonló cipőben járok
2017. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, sajnos én is ebben a csónakban evezem.
2018. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!