Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Skóciában, a St. Andrews...

Skóciában, a St. Andrews egyetemről mi a véleményetek? Mit hallottatok róla? Megéri oda jelentkezni jövőre?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 11:45
 1/2 anonim válasza:
Nagyon híres,patinás és jó egyetem rendkívül gazdag vagy befolyásos szülőkkel rendelkező diákoknak. Sok sikert!
2012. júl. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dubi ***** válasza:
100%
Idén megyek a St Andrews-ba tanulni, úgy tudom, hogy elit egyetem. Ha van pénzetek fizetni a koleszt (járj utána), és jól megy az angol, akkor mindenképp érdemes oda jelentkezni. Az egyik legjobb elérhető egyetem, és nem olyan nehéz bejutni, mint azt sokan állítják. UCAS-on keresztül kell jelentkezni január 15-ig, írnod kell egy nagyon jó Personal Statementet, kell egy kis ajánlás, és ez az egyetem nagyon szereti, ha a tudásod széleskörű, azaz ha sok tárgyból érettségizel jeles eredménnyel. És 1 angol valamint egy választott tantárgy emelt szinten szinte kötelező. Én 7 tárgyból érettségiztem, de 6-al jutott be a többség. Ugyebár angol és szaktárgy emelt, a többi alap. 5-ös átlagot várnak el az érettségin (3 négyes 4 ötös, matek és szaktárgy ötös kell h legyen, ha nem irodalmár szeretnél lenni) és 6.5-ös IELTS-et, amire már most érdemes elkezdeni tanulni, van akinek könnyen megy, de a többség rendesen megszenved vele, mire lerakja, és sokba is kerül (46K ft). A Milestone nevű szervezet foglalkozik leendő külföldi diákok mentorálásával, adnak hasznos infókat is, de te is utána járhatsz a dolgoknak. Plusz privátban engem is kérdezgethetsz, szívesen segítek.
2012. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!