Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Etikus volt a tanár részéről?...

Etikus volt a tanár részéről? Lehet egyáltalán ilyet csinálni, van erre törvény?

Figyelt kérdés
Középszinten érettségiztem német nyelvből a mostani érettségi időszakban, ma volt a szóbelim és: az írásbeli egy hónapja volt, és észrevételt tettem, mert a javító tanárom a hosszú levelemet rosszul javította, az első téma elemeit írta hiányjelekbe, de én a 2.-at dolgoztam ki (oda is írtam). Tartalomból levontak 1-pontot, én erre hivatkoztam, hogy talán ezért, mert amúgy minden benne volt.. A többi részt már nem is hoztam fel, hiszen ez nagyon szubjektív, pl. hangnem, szövegalkotás.. Direkt nem írtam ilyeneket, hogy ne tűnjek kötözködőnek. Erre ma reggel olyan történt, amire sosem gondoltam volna. Szóbeli előtt tartottak 1 tájékoztatót, és ott közölték velem, hogy újra átnézték az írásbelim és 4 pontot levontak!(az érettségi elnök közökte velem) Majdnem elbőgtem magam, aztán bementem másodikként szóbelizni, és az érettségi elnök mosolyogva kérdezte, hogy "ááá, szóval te vagy az xy", mert ugye mikor a pontváltozásokat felolvasta, akkor ugye még nem tudta, hogy én vagyok az... És mikor befejeztem, gúnyosan kérdezte, hogy ennyi, nem akarsz még valamit mondani? Úgy érzem megalázott. És akárhogyan sikerült is a szóbelim, úgyis lehúz majd, ő írja be majd a pontszámom.. Kicseszett velem írásbelin, miért kell szívatni szóbelin is??? Amúgy sokan tettek még észrevételt, és mindenkinek csak növelték a pontszámát.. Mondtam a tanáromnak is, és mondta, hogy ilyenről még nem hallott. Én nem velük akartam kekeckedni, csak magamnak akartam jót, én 1 pontnak is örültem volna. Így viszont -4 pont=3,5 %, ami nem kevés.
2012. nov. 26. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet így is felpontoztak, de mivel szóltál az elnök észrevette a felpontozást és így lett pontosan annyi amennyi jár. Szerintem ilyenkor felesleges ilyent csinálni, mert a tanárok ilyenkor inkább jó szemmel nézik az íráselit mint rossz szemel.

Persze, hogy lehet ha felpontozni lehet akkor lepontozni miért ne lehetne. Különben az az 1 pont valamit javított volna a jegyeden.

2012. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
tud egyáltalán németül az elnök?mert ha nem akkor arra hivatkozhatsz,hogy nem is érti amit írtál plusz amit feléltél.a német tanárod a főnök ebben a szituációban.de ha tudja ezt az idegen nyelvet akkor más a szitu mert nyugottan megvétózhatja a javító tanár értékelését,erre felhatalmazása van.ha emlékem nem csal,lehet valami fellebbezéssel élni,de mi örültünk neki hogy megvan,nemhogy bäszakodjunk az OH-val.....
2012. nov. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem kellett volna szólnom... Amúgy az elnök nem tud németül! És sajna nem a saját sulimban érettségiztem, itt senkit sem ismertem, mert a saját sulimban nincs őszi érettségi!
2012. nov. 26. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!