Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Budapesti, (Kőrősi Csoma...

A Budapesti, (Kőrősi Csoma Sándor Út) Szent László Gimnáziumba, az olasz tagozatra szeretnék jelentkezni. Akik tapasztaltak, vagy tudnak valamit, kérdések lent?

Figyelt kérdés

Hát először is arra lennék kínácsi, hogy milyen tantárgyakból nézik a jegyeimet?

A másik kérdésem pedig az, hogy mit tapasztaltatok? Jó au olasz nyelvtanítás? Cserediák program?


2012. nov. 27. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerőseim, akik ott végeztek olaszon azt mondják, hogy nagyon szar, megszólalni szinte nem is tudnak pl. olaszul, úgyhogy nem igazán ajánlom
2012. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1. válaszoló: Szerintem az az ismerőseid hibája, mert itt nagyon színvonalas az olasz oktatás, még a "butább" évfolyamtársaim is lényegében folyékonyan beszélnek olaszul, több anyanyelvi tanár van. Rendszeresen járnak Olaszországba nyaranta, ennyit tudok.
2013. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgy hozta a sors, hogy én már a harmadik évemet töltöm az olasz tagozaton, itt a Szent Lászlóban.

Hogy milyen tantárgyból nézik a jegyeidet? Fel van sorolva a honlapon: nyelvtanból, irodalomból, matekból, töriből, idegennyelvből, bioszból, földrajzból, fizikából és kémiából.

Az a jó, ha legalább 4,3-as átlagod van, akkor már van esélyed bekerülni, természetesen egy jó központi felvételivel. Szóbeli nincsen, így csak a hozott pontok és a központi számít. A magyar felvételi többet ér, mint a matek, lévén, hogy ez egy humán tagozat (a 70 pontból 40-et ér a magyar, s 30-at a matek, valamint +30 pont lehet a hozott pontok összege, így jön ki a maximális 100 pont).

Az olasz nyelvtanítás szerintem nagyon jó (az országban a legjobb). Az első válaszolónak üzenem: én még úgy is elég jól beszélek olaszul, hogy nem sokat tanultam a 3 év alatt. A Lászlóban olyan intenzív az olasz nyelvoktatás, hogy tényleg szinte ráragad az emberre a nyelv.

Diákcsere egyszer szokott lenni az öt éves tanulmány alatt, 1 hét itt, Budapesten, s 1 hét kint Olaszországban. Szerintem ez is jó nyelvgyakorlási lehetőség, nekünk éppen ebben a tanévben zajlik a csere (áprilisban megyünk ki Észak-Olaszországba, Padova/Velence/Verona környékére).

Sok olasztanár van az iskolában, a többség szerintem jól végzi a munkáját, valamint van 3 olasz anyanyelvű tanár is: egy matek-, egy töri-civilizáció- és egy művtöritanár.

Amiben a lászlós kéttannyelvű tagozat különbözik a többi kéttannyelvűtől az az, hogy már 9.-től kezdve idegen nyelven tanultuk a tantárgyakat.

Más kéttannyelvűben 9.-ben heti 18 nyelvóra van, s 10.-től kezdődik a matek, töri, stb. idegen nyelven való tanulása, míg itt a Lászlóban 9.-ben csak heti 12 olaszóránk volt egy héten, s a maradék 6 órát elosztották a szakórák között. Így már 9.-ben megtanultuk a szakszókincsek nagy részét matekból, töriből, művtöriből, föciből, stb. Ez így kissé nehezebb, mint a sima kéttannyelvű tagozatok, de túlélhető.

Mint mondtam, osztályszintű diákcsere az öt év alatt csak egyszer van, de az iskola rendszeresen szervez olaszországi utazásokat ezen kívül. Hogy te mennyire mész, az csakis az anyagi helyzetetektől függ.

2013. jan. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De a biosz milyen nyelven megy?
2015. jan. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kémia oktatás milyen nyelven folyik?
2015. jan. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kémia és a biosz is magyarul van.
2015. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én idén szeretnék az olaszra bejutni.

Hány főt vesznek fel?

Múlt évben az utolsó kb. 120. helyről hány ponttal jutott be?

2016. febr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!