Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam matekból, ha nem...

Megbuktam matekból, ha nem megyek el pótvizsgázni, akkor automatikusan évet kell ismételnem?

Figyelt kérdés
Sajnos megbuktam matekból (szakközép iskola, 12. évfolyam). Mivel jövőre érettségiznék és a matekot nagyon nem értem (tudom, hogy ez az én hibám, hamarabb kellett volna észbe kapni), évet szeretnék ismételni, hogy behozzam a lemaradást és jobb érettségit írhassak. Az lenne a kérdésem, hogy mi van akkor, ha a pótvizsgára el sem megyek? Lehet hogy hülyeség, de nem lenne semmi következménye? (Pl. kirúgnának, vagy valami hasonló). Ha újra szeretném járni, akkor mindenképpen újrajárhatom? (18 vagyok és nem tanköteles). Előrre is köszönöm a válaszokat!:)
2009. aug. 17. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha olyan keménykalapos az iskolavezetés, akkor kirúghatnak. Hiszen te voltál a hülye márbocsánat, h megbuktál, és ők úgymond adtak egy második esélyt, h átmenjél. Ha te ezzel nem élsz, az pofálanság. Sztem menj el a vizsgára, ne készülj rá semmit, akkor évet ismételhetsz. De sztem az lenne a legjobb, ha bemennél az igazgatóhoz és beszélnél vele erről. EGyik osztálytársam is ugy került az osztályunkba, h azsrul tanult az előző évben, és direkt megismételte a 10.et, pedig már 11.es lenne. Ehyszerűen csak megdumálta az igazgatóval ennyi
2009. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Az lenne a legrosszabb, ha el se mész. Nem tudom hányan vizsgáznak, de lehet van tanár aki direkt miattad jönne be, előkészítik az anyagodat.....

Sokkal tisztább, ha ahogy az előző írta megbeszéled előre a dolgot, hogy évet szeretnél isméteni.

2009. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenképpen el fogok menni vizsgázni és beszélni fogok a matektanárral.
2009. aug. 17. 22:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha még most jelzed az igazgatónak, hogy évet kívánsz ismételni, akkor nincs semmi. Elsőben én is megbuktam különböző okokból kifolyólag kb. 5 tantárgyból, mégis előírták a javítóvizsgám, de írtunk egy hivatalos levelet az igazgatónak, aki így törölte a vizsgáim, így a bizonyítványba is az került, hogy önként évet ismétlek. Mondjuk mi nem pótvizsga előtt 1 héttel szóltunk, de szerintem ha bemész személyesen és beszélsz vele, akkor nem késő most sem. Max. azt mondja, hogy azért jelenj mégis meg. :)
2009. aug. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen menj el, legalább csinálj úgy, mintha megpróbálnád!

Ezzel folytathatod a tanulmányaidat a nappalin (újra járod az évet).


Ha el sem mész a pótvizsgára, akkor az iskolaigazgatónak törvényadta joga van arra, hogy ne vegyen fel a következő tanévre, mivel már nem vagy tanköteles!

Utána elég nagy bajban lennél, mert csak estin folytathatnád az iskolát vagy fizetős iskolákban (a legtöbb esti gimnáziumban is fizetni kell).

2009. aug. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Okés, köszi:) Amúgy biztos megengedi (remélem), mert csak matekból álltam így, minden másból 4-es, 5-ös vagyok és csak 1-ből 3-mas:)
2009. aug. 18. 12:02
 7/8 anonim válasza:
persze, hogy megengedi, hsiezn te alapjába véve jó tanulónak számítassz, nincs is abban semmi szégyen, hogy a matekot nem érted, én sem értettem anno és attól még másból én is jó voltam :) beszélj vele, mondd meg hogy a saját magad érdekében szeretnél évet ismételni, mert fel akarsz zárkózni matematikából.
2009. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen...

de végül is próba szerencse...már azt is méltányolják a tanárok hogy végigtanultad a nyarat...

2009. aug. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!