Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szenvedjek tovább a matekkal...

Szenvedjek tovább a matekkal és keressek újra különtanárt vagy mentessem fel magam?

Figyelt kérdés

Esti gimnáziumban vagyok 11-es, nagyon nehezen megy a matek. Hatványozás, exponenciális függvények, exponenciális egyenletek és loagaritmus ami eddig volt. A logaritmus kivételével írtunk nemrégen dolgozatot, 1-es lett, talán életemben először 0 ponttal. Semmihez nem tudtam még csak hozzákezdeni sem. Ez még csak egy tantárgy, ott van pl. a fizika is, azt sem értem, bár az talán kicsit könnyebb jelenleg mint a matek.

Mindig annyit szenvedtem a matekkal, általánostól kezdve különböző tanárokhoz jártam, így bírtam csak átvészelni az éveket. Iskola mellett dolgozom, sajnos csak olyan munkát találtam ami szinte egész napos, bár az iskolalátogatást megoldottuk, elengednek azokról a napokról amikor iskola van. A hétvégém általában szabad, de még így is nehéz lesz tanárt kerítenem akivel olyan időpontot tudok egyeztetni ami jó neki és nekem is.

Szerintetek szenvedjek vele tovább, vagy mentessem fel magam matekból mint ahogyan azt az osztály néhány tagja tette idegen nyelvből? Ha felmentetem magam, jön az újabb kérdés, mi lesz így a kötelező matek érettségivel?



2012. nov. 28. 20:55
1 2
 1/11 Mara Acoma ***** válasza:
100%
Hol laksz? Én szeretem a matekot-fizikát, szívesen segítek, ha tudok.
2012. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kecskemét közelében.
2012. nov. 28. 20:59
 3/11 Mara Acoma ***** válasza:
100%

Az csak röpke 300km... Akkor viszont azt javasolnám, hogy mentesd fel magad ha lehet. Érettségi feladatsorok mindig vannak a neten és kb olyasmi minden évben. Azokra koncentrálj és próbáld tanulni őket. Ha 3 megoldás oké, már görbül a kettes. A java egyenlet, két ismeretlenes,másodfokú. Mértani csak egy volt emlékeim szerint, logaritmus és függvények ... hát az sem rémlik.

De ha ráfekszel vizsga előtt, 2-3hónap alatt bevágod egy kettesre.

2012. nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ezek nem olyan nehéz dolgok. Valószínűleg olyan problémád van, hogy közötted meg a matek nyelve között hiányoznak bizonyos közelítő lépések. A hatványozás például csak annyi, hogy ez egy jel, ami azt jelöli, hogy egy számot valamennyiszer összeszoroztál önmagával. Az alap maga a szám, amit összeszoroztál önmagával, a hatványban meg az a szám van, ahányszor összeszoroztad önmagával.
2012. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
alapvetően mit nem értesz? Meg tudod fogalmazni?
2012. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 21:07! Legalább a hatányok letisztultak egy kicsit. Az a baj, hogy nem egészen. Addig értem még leírom az éppen aktuális feladatot. Utána már, hogy mit bontunk fel és mit nem, közös kitevő, többtagú-e az egyenlet, szigorúan monoton csökken/nő, kifejezés aztán visszahelyettesítés, minden amit teszünk azt egyátalán milyen logika alapján. Próbálom megérteni, egy-egy feladatot az előző példájára megcsinálni önállóan, de valahol mindig elkeveredek. Ez alalában rögtön bekövetkezik, nem tudom merre induljak el.
2012. nov. 28. 21:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nem olyan könnyű felmentést szerezni. Nálunk megvizsgál egy pszichológus, egy gyógypedagógus, és még valaki, és ennek a háromnak az egyöntetű véleménye kell, hogy diszkalkuliás vagy. Ja és nálunk kértek még indoklást is, hogy mi miatt lehet ez az egész. Nálam ez például születéskori oxigénhiány volt. Nem tudom nálatok is így működik-e a dolog, de szerintem igen.
2012. nov. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nálunk a nyelvtanulás alóli felmentést észrevételem szerint könnyen meg lehet szerezni, a matek felmentés nem tudom mennyiben más.
2012. nov. 29. 18:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem tudsz hatványozni, logaritmizálni, azért senki nem ad neked felmentést. A diszkalkuliások az alapvető műveleteket sem nagyon tudják megoldani. Csak szimplán nem érted és ennyi.


Bár megjegyzem én ellenzem bárkit is dizskalkuliássá nyilvánítani, mert ez tipikusan egy kamu dolog. Nem tanulta meg anno az alapvető műveleteket és most betegségnek állítják be.

2012. dec. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy megy ám, hogy mert nem megy a matek, szépen felmentetem magam könnyedén.


Ahhoz el kell menned egy szakértői vizsgálatra, ahol alaposan kivesézik a tanulási képességeidet. Több szakember egybehangzó véleménye alapján, alapos indokkal kaphatsz csak felmentést.


Azzal is számolj, hogy ha azért nem megy a matek, mert szimplán nem vagy elég okos hozzá, akkor sosem lesz matematika felmentésed.


Diszkalkulia diagnózishoz intelligencia vizsgálatot is végeznek, és 85-ös IQ érték alatt nincs matek felmentés, mert az már szimplán butaság, nem diszkalkulia.

2012. dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!