Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Dunaújvárosi Főiskola hallgató...

Kovács Péter91 kérdése:

Dunaújvárosi Főiskola hallgatója voltam 1 évig de végül át raktak fizetősre. Az idei év első félévében már OKJ tanfolyamra jártam máshova. A hallgató jogviszonyt megszüntettem. A Főiskola behajthatja-e rajtam az idei első félév tandíját?

Figyelt kérdés
Ez azért fontos mert a hallgatói jogviszonyt az idei félév első 2 hónapjában szüntettem meg, de nemrégiben kaptam egy üzenetet a tartozásról, amiben azt írták, hogy ha kell bírósági úton kamatokkal együtt behajtják. Megteheti ezt az iskola vagy sem?

2012. dec. 2. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, behajthatják. korábban kellett volna megszüntetni a jogviszonyod.
2012. dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
meg :(
2012. dec. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de hogyan hajthatnák be? hiszen nem ott tanultam. egy órára se mentem be. behajtani meg nagyon nem tudják mert nincs saját keresetem.. olyanért mert nem fogok fizetni majdnem 200.000Ftot amit nem is kaptam meg
2012. dec. 3. 08:02
 4/6 anonim ***** válasza:

ez nem így van. aki pl fizetősön van, és nem jár be, ő se mondhatja a végén, hogy jah, am be se jártam, nem akarok fizetni.

vagy, pl. megrendeled a UPC csomagját, de be se kapcsolod a TV-t, és így nem akarsz fizetni.... szerinted?

hogy tudják behajtani?

bírósági úton sajna. :(

Jobban jársz, ha most egyezséget kötsz velük, mert ha végrehajtóhoz kerül 200-ból 600ezer lesz!

2012. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jah, nincs saját kereseted... viszont. így mire lesz, addig szépen kamatozik, aztán majd ha lesz, akkor majd levonják. vagy amíg lesz valami ingó vagy ingatlanod. akkor azt elveszik a tartozás fejébe
2012. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát mindenki tévedett :D nem kell fizetnem :D csak elfelejtették levenni a tandíj fizetést a hallgató jogviszonyom megszüntetése után. és mivel rendszerüzenetet küldtek a rendszer engem is bele vett tartozóként de a rendszer nem figyelte az üzenet küldésekor hogy én hivatalosan nem voltam már hallgatói jogviszonyban. a lényeg hogy a tandíj tétel törlésre került és nem kell fizetnem :) probléma letudva :)
2012. dec. 10. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!