Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási koncentrálási problém...

Tanulási koncentrálási problémák? Mitől van az, hogy ha olvasok egy anyagot akkor az agyam elkezdi vizuálisan is megjeleníteni az olvasottakat?

Figyelt kérdés

Mitől van az, hogy ha olvasok egy anyagot akkor az agyam elkezdi vizuálisan is megjeleníteni az olvasottakat?

Ettől lelassul az olvasási tempóm illetve képtelen vagyok adatokat vagy kifejezéseket hatékonyan megtanulni..

Továbbá van egy fajta zenefüggőségem is, állandóan dallamokra és ritmusokra gondolok, képtelen vagyok uralkodni rajta és emiatt nagyon lassan és pontatlanul megy a tanulás, illetve sok energiám elúszik feleslegesen...Volt már valaki hasonló helyzetben?

Hogyan tudnám ezeket a felesleges folyamatokat visszaszorítani? Gyorsabban és hatékonyabban tanulni?


Nem hiszem hogy a felfogásommal van baj mert amit egyszer megtanulok azt nagyon nehezen felejtem el akár 4-5 év múlva is tudom használni!!


2009. aug. 19. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezek nem problémák csak próbáld meg a saját oldaladra állítani őket. Ha vizuálisan megjeleníted az olvasottakat akkor vizuális típus vagy tehát így jegyzed meg a dolgokat. Ha eleget olvasod idővel megmarad a kép a fejedben az anyagról így vizsgán gyakorlatilag felolvasod a fejedben látott dolgokat. A zenei ritmusos dolog sem gáz. Próbáld meg az idegen szavak ritmusát megjegyezni akkor hamarabb eszedbe jut majd.
2009. aug. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!