Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felvettem 2 szabadon...

Ha felvettem 2 szabadon választható tárgyat és egyiket sem csinálom meg, akkor ugye azt később már nem kell kötelezően teljesíteni?

Figyelt kérdés

2 idegen nyelvi kurzust vettem fel, mindkettő 2 kredit, és bírtam is egy jó darabig amíg nem jöttek az első zh-k. Onnantól kezdve nem járok be azokra, inkább a kötelező tárgyakra hajtok.

Viszont érdekelne, hogy ha felvettem ezeket a szabadon választható tárgyakat, akkor mindenképpen teljesítenem kéne?


A Tanulmányi Követelményrendszerben nem találtam választ, remélem valaki tud nekem segíteni. Mindegy melyik egyetem, az is érdekelne, hogy máshol hol van, csak normális válaszokat légyszi. :)


2012. dec. 5. 23:28
 1/7 A kérdező kommentje:
*hogy máshol hogy van
2012. dec. 5. 23:29
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Tudtommal nem, de az ösztöndíjtól nagy valószínűséggel el búcsúzhatsz.
2012. dec. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ki kell fizetned a kreditbüntetést, ami nem tudom, hogy mennyi kreditenként. Nézz utána az egyetemeden.
2012. dec. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell őket feltétlenül teljesíteni, de ezek tényleg le fogják húzni a kreditindexedet. De ha nem hajtasz ösztöndíjra, akkor végülis mindegy.


Kreditbüntetés nálunk úgy van, hogy a 6 félév alatt 180 kreditet kell teljesíteni, ezt még 10%-kal túllépheted, azaz 198 kredittel is végezhetsz büntetés nélkül. Ha ezt túlléped, kreditenként 6000 Ft-ot kell fizetni (bár ez gondolom egyetemenként változik).


Legjobb, ha bemész a Tanulmányi Osztályra, ott biztosabbat tudnak mondani :)

2012. dec. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nálunk ez úgy van, hogy ha nem teljesítesz kredites tárgyat, akkor nincs ösztöndíj. viszont fizetned nem kell, CSAK a képzés végén és CSAK akkor, ha túlfutottál a kreditjeiden.

nekem pl. 180 kreditet kell teljesítenem a saját szakomon 6 félév alatt, ezt 10%-kal (=18 kredit) léphetem túl. tehát ha a 6 félév alatt 200 kreditet vettem fel (az nem számít, hogy teljesítettem-e ezeket, csak hogy felvettem-e!), akkor fizetnem kell a plusz 2 kreditért.

de legegyszerűbb, ha megkérdezed a szaktársaidat, felsőbb éveseket, legrosszabb esetben a to-t :D valaki tuti tudja a választ.

2012. dec. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nálunk szerencsére nincs ilyen kreditbüntetés. :D


Az ösztöndíjtól meg elvileg nem búcsúzok el, mert viszonylag jó átlaggal számolok, 3-asnál rosszabb jegyem biztosan nem lesz, 40 kreditet vettem fel, abból lejön a 4 kredit (2 szabadon választott tárgy) és akkor 36 kreditet ha hozok kb 4-es átlaggal az sztem nem mondható rossznak.


Am tényleg csak az érdekelne, hogy ha felvettem egy szabadon választható tárgyat, akkor muszáj-e teljesíteni.

Mert ugyebár a leckekönyvbe bekerül, plusz nekünk neptunban olyan is van, hogy "előrehaladás".

És ott benne van az összes tárgy, amit mindenképpen meg kell csinálnom (kötelező tárgyak), és szabadon választhatóakhoz most bekerült a 2 szakmai angol is. Szóval ezért merült fel bennem. :/

2012. dec. 6. 11:35
 7/7 anonim ***** válasza:
hát figyelj, a legjobb tanácsot a saját TO-d tudja adni. egyébként szerintem egy konkrét szabadon választottat nem muszáj teljesíteni, viszont az meg van határozva (nálunk legalábbis), hogy összesen hány kreditnyit kell. szóval ha ezt a kettőt elbukod, akkor mindenképpen fel kell majd venned helyette másikat a következő félévben - ha nálatok van ilyen szabály.
2012. dec. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!