Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Olcsó magángitár-tanárt hol...

Olcsó magángitár-tanárt hol találok? Mennyibe kerül kb. egy igazán profi, nem elektromos gitár?

Figyelt kérdés
Életemben nem gitároztam még, még gitárt sem fogtam a kezemben, és szolfézst sem tanultam soha. Így még nekikezdhetek megtanulni gitározni? Nagyon szeretném!

2012. dec. 8. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne költs feltétlenül magántanárra. Elektromos gitárokból meg van 50 ezer alatt is erősítővel együtt.
2012. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
megtanulhatsz, de tanár nélkül előbb-utóbb átmegy kínlódásba. milyen stílus érdekel? mutatnál néhány videót/előadót, akinek a stílusa tetszik?
2012. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
megtanulhatsz helyett elkezdheted-et akartam írni, bocsi :D
2012. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy nem elektromos gitárt keresel. Egy igazán profi gitár pár százezer forint. Biztosan azt keresel?

Egyébként én sosem jártam tanárhoz, mégis 10 év alatt sosem éreztem kínlódásnak.

2012. dec. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jó, vannak kivételek, de az otthon tanulók többsége rossz irányba indul el, szarul tanulja meg az alapokat, és emiatt ráun, vagy ha mégis csinálja, 10év alatt olyan szintre jut el, mint más tanárral 3év alatt. persze vannak kivételek, de ha csak teheti az ember, menjen el tanárhoz. fuvolázni sem tanul senki internetről, a gitár pedig nem egyszerűbb hangszer (sőt..!)
2012. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 CLASSICAL GUITAR válasza:

Nem írtad meg, hogy hol keresel tanárt!


Halmágyi Gyula Budapesten a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában tanít, érdemes megkérdezni, hogy vállal-e magántanítványt. Nem tudom, de csak őt ajánlom.

A honlapja: www.kil.hu/halmagyi


Ezen a honlapon az is rajta van, mire kell figyelni gitár vásárlásnál!


A zeneelmélettől ne félj, az menet közben menni fog.


Olyanokra ne hallgass, akik "otthon" tanultak meg gitározni "maguktól". Biztos iskolába sem jártak, maguktól tanultak meg írni-olvasni... :)

2012. dec. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem olyan nagy varázslat megtanulni olvasni iskola nélkül... :)


A könnyűzenében van néhány ismert és elismert gitáros, aki sose tanult tanárnál zenélni.

Ez persze inkább a kivétel, mert ők tényleg rendkívül tehetségesek és muzikálisak lehettek és egyrészt olyan környezetből jöhettek, ahol a családban vagy volt zenész, vagy sok igényes zenét hallhatott, másrészt volt ösztönös érzéke ahhoz, hogy nyúljon a hangszerhez. Vannak ilyen emberek.

De tény, hogy az átlag, a legtöbb ember számára segíthet sokat a tanár ahhoz, hogy könnyebben legyen sikerélménye és gyorsabban tudjon haladni.

Klasszikusnál valóban sokkal inkább szükséges lehet, mint a rockzenénél.

2012. dec. 10. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BRudolf válasza:
Én Papp Józsefet ajánlom, aki többek között a fent említett Halmágyi Gyulát is tanította.
2013. márc. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!