Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelező a Belügy ismeretek...

Kötelező a Belügy ismeretek annak aki a rendészeten akar elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Voltam nyílt napon a gimnáziumok rendészeti tagozatán. Az egyik iskolában azt mondták most már kötelező a belügy ismeretekből érettségizni hogy felvegyenek a rendészeti szakközépiskolába, vagy a RTF-re (tudom hogy más már a neve). Ez igaz?

2012. dec. 9. 22:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy csak plusz pontokat ér ha abból érettségizek?
2012. dec. 9. 22:03
 2/8 anonim ***** válasza:
hát két tantárgy a felvételi követelmény meg lehet nézni hogy mik
2012. dec. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hol követelmény? A szakközépiskolában vagy a főiskolán. Vagy mindkettőn?
2012. dec. 9. 22:27
 4/8 anonim ***** válasza:
én tán a felvi.hu-n láttam nemtudom tavaly felviztem
2012. dec. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Utána nézek majd.
2012. dec. 9. 22:32
 6/8 anonim ***** válasza:

A rendészeti szakközépben nem kötelező, de a kábé ötszörös túljelentkezés miatt minden pluszpont jól jön - és a belügyi ismeretekből letett érettségi pluszpontot ér.


A felsőoktatásban nem tudom, hogy kötelező-e, de jóval könnyebb emelt érettségit tenni belőle, mint mondjuk történelemből.

2012. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. Igen hallottam erről a túljelentkezéses dologról. Könnyebb mint a töri?
2012. dec. 9. 22:49
 8/8 anonim válasza:
Fősulira/egyetemre kötelező a belügyi érettségi és jóval könnyebb mint a töri már ha érdekel feltéve...
2013. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!